Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen suli lenne jo nekem?

Milyen suli lenne jo nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokara dontenem kell, hova szeretnek menni, tovabbtanulni... Nagyon szeretem az allatokat, szuleim mezogazdasaggal foglalkoznka, es en is ilyesmiben gondolkozok.. Palánkon(tolna megye) van egy suli, ahol lehet allattenyesztonek illetve novenytermesztonek tanulni. 5 ev, es lenne szakmam is meg eretsegim is. Sokan le akarnak beszelni, mert hogy"nem jo suli", mivel regen szakmunkas kepzo volt..Viszont utana mindenkepp tovabb szeretnek menni valahova.gondolkoztam az allatorvosin, mert ha jarnek korepetalasra, akkor emelt bioszbol es kemiabol tudnak eretsegizni is, es akkor mehetnek egyetemre(apum nagyon ezt szeretne) de a kutyakat is imadom, es gondolkoztam azon is, hogy veluk szeretnek foglalkozni.. Nem tudom, hogy hol lehetne esetleg kutyatrénernek, agility edzonek tanulni. De segito kutyakat is szivesen kepeznek. Nem tudom, merrefele vannak ilyen sulik, vagy mivel jarnek jobban.. De most a legelső kerdesem az lenne, hogy a palanki suli (ezek a szempontok szerint) jo lenne-e?



2022. júl. 30. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetem a cél,akkor mindenképp gimnáziumba menj tovább. Ha van rá mód biosz vagy kémia szakra, ha ilyenek nincsenek, akkor valami simába vagy nyelvibe.
2022. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem egy erős suli.

[link]

Itt meg tudod nézni az oldal legalján a 2021/22-es érettségi eredményeit.

Az érettségi tantárgyak átlagai 2 és 3,5 között mozognak egy kivételével.

Emelt biológiából és kémiából egy tanuló sem érettségizett. Biológia középszintűt is csak 5-nél kevesebb tanuló tett le, 3,3-as átlaggal.

A beiskolázási adatoknál pedig látható, hogy szinte minden jelentkezőt felvettek.

Ha egyetem a cél, akkor érdemesebb lenne egy erősebb iskolát keresni, pl. biosz vagy kémia tagozatos gimnáziumot.

Szekszárdon a Garayban van például emelt szintű biológia tagozat, emelt óraszámú kémiával

I. Bélában pedig geo-digitális kultúra (földrajz, biológia, informatika) tagozat

2022. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Középiskolában szerintem nem lehet kutyatrénernek tanulni. Vannak fizetős tanfolyamok, amelyekre 18 éves kortól lehet jelentkezni, pl.: [link]

Ha egyetemre szeretnél majd középsuli után menni, akkor ez érdekes lehet számodra: [link]

2022. júl. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kutyakiképzésből nem lehet megélni. Csak egy hobbi sajnos.


Láthatsz a neten pár felkapottat, de ez nagyon minimális, és ott is el kell magukat baromira adni. Hivatalos képzés sincs, iszonyat sok a kókler. A felkapottak nagy része is az.


A segítőkutya kiképzés önkéntes alapú, az agility edzők pedig a versenyzők.

2022. júl. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm!

2-es: az igaz, hogy nem érerségiztek emeltből, de lehet jelentkezni, max másik suliba kell megírni. Szerintetek úgy se sikerülne, ha járnék melette magántanárhoz?

2022. júl. 31. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerülne úgy sem szerintem. Nem tudsz csak úgy emeltezni, el kell menni először osztályozóra kémiából meg bioszból,mivel nem lesz meg a kellő óraszámod az érettségihez.

Külön tanár még sokszor a gimiseknek is kell még a faktok meg emelt óraszámok mellé..

Miért akarnál egy gyenge iskolába menni ha ilyen céljaid vannak?

2022. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat nem a gyenge suli a cel, de ez lenne a "leg idealisabb". Nem biztos meg, hogy egyetemre is menni akarok, mivel meg en se tudtam eldonte, mivel is szeretnek pontosan fogalalkozni. Azert gondoltam erre a sulira, mert az allatorvosunk is oda jart, es siman felvettek..
2022. aug. 1. 10:16
 8/9 A kérdező kommentje:
De mindenki valaszat koszonom, akkor ezt meg nagyon atgondolom
2022. aug. 1. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ez lenne a legideálisabb. A legideálisabb egy gimnázium lenne, ahol megfelelő oktatást kapnál. Ha nem vagy biztos az egyetemben akkor is megéri gimibe menni, mert tudsz utána szakmát tanulni. Pont erre való a gimnázium, hogy ha fixen egyetemre szeretnél menni vagy ha még nem döntötted el hogy mit szeretnél.

De ebből az iskolából konkrétan 0% esély van az orvosira.

2022. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!