Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elkezdtem a jogsit, de szerint...

Elkezdtem a jogsit, de szerintetek abbahagyjam?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a B kategóriás jogosítványt, egyelőre csak 45k forintot fizettem be az online tananyagra. Én most diákmunkán vagyok egy olyan helyen, ahol úgy volt, hogy felvesznek novemberben ha meglesz a jogsim, miattuk kezdtem el lényegében. Én még nem igazán akartam jogsizni, mert elvagyok a buszozassal meg stb. Már nem fogok oda menni dolgozni, de viszont a jogsit csinálnom kell és az hogy össze próbálom rá szedni a pénzt minden időmet és pénzemet elviszi és a szabadidőmben sincs más, minthogy a modulokat tanulom.


Szerintetek ha már nem fontos a megszerzése és csak 45k forintot öltem bele és rohadtul erőltetettnek is érzem, abbahagyjam? Még 3 hónap mire össze tudom kaparni a teljes költségét és az alatt semmire nem lehet költenem. Igaz szüleimmel lakok de azért lenne mire költenem is a pénzemből



2022. aug. 4. 05:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként is talalkozhat az ember olyan àllásokkal ahol jogsi és vezetői rutin elvárás. Innentől el tudod dönteni, hogy mennyire fontos

. Pl: nekem mernökként szinte minden munkahelyemen kellett, a munkakör megkívánta, hogy mobilos legyek.

2022. aug. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát nézd, ha elkezdted, legalább a kresz vizsgáig juss el, onnantól még van 2 éved a forgalmi vizsga letételéig. Addig bármi lehet, de nem veszik el a 45.ooo ft, sőt még vissza is kehet igényelni belőle.


Szülőként én nindjuk fizettem a gyerek jogsiját, és igaza van az elsőnek. Munkához kellhet.

2022. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám abba, 3 hónapot ki lehet bírni .
2022. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, ha van jogsid, álláskeresésnél sokszor nagy előny.

Később, teljes állás mellett, ha már teljesen saját magadat kell fenntartanod, vagy családod lesz, sokkal nehezebb lesz megcsinálni, mint most.

A jogsid belföldön és külföldön is ugyanúgy érvényes lesz, sosem tudhatod mikor lesz rá szükséged. Pl. költözéshez kisteherautó bérlés, vagy ha éjjel be kell menni az ügyeletre, vagy ha meg akarsz nézni valami szép helyet, de tömegközlekedéssel nem lehet megközelíteni, stb.

2022. aug. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember felnőttként tapasztalja meg, hogy mennyire korlátok közé van szorulva, hogyha nincs jogsija, még akkor is, hogyha a párjának esetleg van. Ők többnyire meg szokták bánni, hogy korábban nem szerezték meg, mert munka mellett már nagyon nehéz időpontot egyeztetni.


Szóval ha van lehetőséged, mindenképp szerezd meg a jogosítványt. Ha most még nem is érdekel a vezetés, az sem baj, csak legyen meg, azt elveszteni nem fogod (csak rendőr veheti el), akármikor beülhetsz vele kocsiba, akár 10 év múlva is (mondjuk rutint szeretni is egy fobtos tényező). Ellenben azzal az esettel, amikor nincs jogosítványod, de sürgősen el kell jutnod A-ból B-be, ahova tömegközlekedéssel nehézkes az eljutás.

2022. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám abba. Jelen helyzetben ennél csak drágább lesz megszerezni.

Én is most csinálom, nagyon gázosak a hírek.

2022. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 6-osnak. 37 évesen, 2 gyerek mellett tettem le a jogsit. Iszonyú szívás volt az egész. Megmondtam a gyerekeimnek is, hogy 17 évesen beiratkoznak vezetni, és kész. Ne kövessék el az anyjuk hibáját.

Most még fiatal vagy, könnyebben tanulsz, és ki tudja, mikor lesz rá szükséged. Jogsi nélkül felnőttként olyan, mintha fél lábad lenne.

2022. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 _Girl_ válasza:
Én is leraknám a helyedben .Hasznos a jogsi :)
2022. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdted, ne hagyd abba, én semmit nem szeretek abbahagyni, amibe belekezdtem, még akkor sem, ha soha nem fogom használni. Rossz érzés nekem, ha félbehagyok valamit.
2022. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!