Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolaváltás menete hogyan...

Iskolaváltás menete hogyan zajlik? Szülő mindenképp szükséges? Keresztanya vagy testvér helyettesítheti?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok, jövő nyáron töltöm be a 18at. Különböző okok miatt de nagyon kiskorom óta szeretnék elmenni itthonról, egyszerűen a mérgező környezet miatt, anyukám bipoláris/pánikbeteg/cukorbeteg és a többi (na meg sose érdekeltem igazán, inkább a gyerektartási pénzt látta bennem utóbbi években) nagymamám Alzheimeres, viszont ő is szörnyű ember volt világéletében, apukám (külön él) simán egy nárcisztikus alkoholista bár nem egy olyan rossz ember, őt évi kétszer látom a munkája miatt. A pénzzel nincs baj, bőven tettem félre és már a ház is megvan, annyi a bibi hogy jóval messzebb innen 270 km, iskolát is azon a környéken néztem ki, a barátommal laknék (a házat egyébként a szülei vették ajándékba) több mint 1 éve vagyunk együtt de most nem ez a fontos. Szóval az egész iskolaváltást hogyan lehetne véghez vinni hogy mindenkinek jó legyen? Anyukámat nem szeretném belevonni mert ő csak fenyegetőzne hogy ha elmegyek megöli magát (teljesen üres szavak egyébként, igen régóta hallom) bármiféle tanácsot szívesen fogadnék! Az átlagom 4,5 felett van minden éven bár sose tanultam, én a szerencsére fogom, szóval a jegyeimmel se lenne baj a sulit illetően. A privát üzeneteket mellőzzük ha lehet (:

2022. aug. 10. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
17 évesen a barátoddal együtt, egy éve, na az komoly. vajon meddig? Még egy évig, vagy fél évig? Ha szétmentek, akkor mi lesz? Márpedig szét szoktak az esetek 90%-ában ennyi évesek.
2022. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy? A barátod mennyi idős? Miből fogtok megélni?
2022. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Látom melyik részét nem tisztáztam a dolgoknak, a barátom 21 éves, saját igen jól működő vállalkozása van (örökölte), 2 hetente 3 órát utazik hogy találkozni tudjunk (persze olyankor itt alszik, nap meg én is szoktam oda menni, egyik héten én egyik héten ő) sose vesztünk össze de igazából nem is ez a rész fontos, engem inkább az iskolaváltás kivitelezhetősége érdekelne, az iskolát persze csak 2023 szeptemberében kezdeném már ott amikor már 18 leszek. (Csak ugye évközben már el kell rendezni az ilyesmit tudtommal)
2022. aug. 10. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:

A szülei kinek vették ajándékba a házat? Neki, vagy nektek? Tehát neked van benne tulajdonrészed?

Mert ha nincs, akkor eléggé labilis lesz az élethelyzeted, akármikor elhajthat, ha talál mást, te pedig mehetsz a híd alá. Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de fontosnak tartottam, hogy ezt is mérlegre tedd.


Ugyanezt a kérdést az iskolában is nyugodtan felteheted, vagyis hogy mik a feltételei a kiiratkozásnak. Mivel már nem vagy tanköteles, 16 évesen pedig korlátozottan cselekvőképes vagy, ezért ha jól sejtem, szülői beleegyezés sem szükséges a kiiratkozáshoz. Ha szükséges, akkor mindenképp csak a törvény szerinti gyámod (anyukád) járhat el, tehát nem helyettesítheti senki, csak abban az esetben, hogyha konkrét meghatalamzást ad egy másik felnőttnek.

A másik iskolával mindenképp előbb le kellene beszélned, hogy oda mehetsz-e, ugyanis ők kibocsátanak egy befogadó nyilatkozatot, ami azt igazolja, hogy oda akarsz járni, és ezt a másik iskola engedi. Jobb lenne ezt beszerezni előbb, mert a mostani iskola kötözködhet, ha ez a papír nincs meg (mivel nem vagy tanköteles, ezért erre egyébként nincs szükség, de előfordulhat, hogy az iskolai dolgozók nem túl kompetensek a témában, és emiatt megtagadhatják a kiiratkozásodat).

2022. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!