Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak olyan könyvek amik...

Username3 kérdése:

Vannak olyan könyvek amik nagyon jól összefoglalják, hogy mit is kell érettségihez tudni?

Figyelt kérdés
Jövő májusban fogok érettségizni matematikából, magyarból és történelemből. Tudom, ott vannak a tankönyvek de nekem az túl sok és szeretem a lényegretörő könyveket amikből egyszerűbben feltudok készülni. Itt főként a történelemre gondolok, mivel az sajnos nehezen megy nekem.

2022. aug. 15. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott vannak a tankönyvek, ahogy mondod. Ezt nem lehet megúszni, te is tudod szerintem. Az összefoglalók jók arra, hogy rendszerezz, de a vázlat vázlatából nem fogod megérteni az anyag részleteit.
2022. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tankönyveid.
2022. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek rágyúrhatnál az igekötők helyesírására.

„Fel tudok készülni”.

2022. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia! Ajánlani tudom hogy az oktatási hivatal honlapjáról töltögess le történelem érettségi feladatlapokat és próbáld ki hogy menne. Ha valamilyen témakörben nem érzed magad jónak akkor nem para kiírod mit kell átnézni stb. Az írásbeli részét meglehet oldani nagyon kevés tudással is hiszen sok a forrás és vannak rendkívül könnyű kérdések. De szerintem az esszéhez törikönyv vagy ha összefoglalóan akarsz olvasni akkor neten vannak zanzásítva anyagok. Vagy van a last minute történelem érettségi könyv ami ugyan úgy lényegre törő de abból neked nagyon ki kell fejtegetni a dolgokat illetve nem tartalmaz olyan rengeteg infót. Szerintem pont ez a könyv amit keresel de menj el egy könyvesboltba lapozz bele. Ez a könyv majdnem a legtöbb tantárgyból van.

Remélem tudtam segíteni!

Jó felkészülést kívánok!

2022. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Törtènelemből mindenki ezt javasolja: [link]

Ès nekem is bevàlt. Plusz az atlasz hàtuljàban vannak èvszàmok, ahhoz le lehet tolteni valahonnan, hogz melyik èvszàm mihhez kapcsolòdik, ès azt tanulgatni.

Magyarbòl van egy atlasz, azt is le tudod tolteni, es nezegesd azt is, mit hol talasz, ami nincs benne, azt meg mashonnan tanuld meg.

En matekbol czinaltam egy vsomo feladatsort, az oktatas.hu honlapjarol a regebbi erettsegiket, es igy gyakoroltam is, es megtudtam, hogy mi nem megy. Ami nem ment azt jobb esetben, ha megtalaltam a feladat kidolggozasat, akkor megertettem, ha nem akkor sok youtube videobol tanultam meg. Youtubon ha beirsz barmilyen temakort, altalaban van hozza valami.

[link]

Ezt is erdemes lehet megnezni. Eleinte elkezdtem az egeszet toltogetni, de vegul feladtam. Viszont egy-egy temakor jo begyakorlasahoz jo.

Toribol mindenkepp nezd at az esszeirast, youtubon is, meg siman dokumntumokban is vannak tippek, es ott leirjak, hogy mi az, ami nagyon fontos(pl. helyzd el helyben es idoben mar vagy 2 pont, probalj meg minel tobb szakszot hasznalni, a forrasok kozul az osszeset hasznald, stb)

Magyarbol a novellaelemzes ugyanilyen.

2022. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!