Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre (Pécs)...

Orvosi egyetemre (Pécs) milyen laptopot vegyek? Macbook Pro vélemények? Ki tudom használni? Ár arányban melyik éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés
idén megyek Pécsre az orvosira és most tervezek laptopot venni. milyet érdemes, mit ajánlotok? Hallottam olyan rémhíreket, hogy ha elsőre nem jó laptopot veszek lesz olyan program ami nem fut el rajta, nem tudom úgy használni a tanuláshoz. Viszont ezek az emberek a macbook prot ajánlották, ami azért nem olcsó dolog, de szeretném ha minden működne rajta, meg elkísérne az egész képzésen. miben érdemes gondolkodnom?

2022. aug. 15. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy air is bőven elegendő ha már Macos es laptopon gondolkodsz. Amúgy meg ma már a legtöbb laptop viszi a 3D orvosi képeket.

Kórházakban sem valami fancy gépek vannak

2022. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Anno 2010-ben én is izgatottan vetettem meg a legdrágább laptopot a szüleimmel, amit csak el tudtam képzelni, mert hát mégiscsak egyetemre megyek. Aztán szomorúan tapasztaltam, hogy semmi szükségem nem volt rá. Word, Excel, PowerPoint, böngésző, és néhány videót lejátszani - ennyit kellett tudnia hat éven keresztül. Az időm 70%-ában könyvből tanultam; na azok viszont sokkal többe kerültek, mint a számítógép. Az előadásdiákat én mindig kinyomtattam, mert szerettem rá jegyzetelni előadás közben, vagy utána hangfelvételről. Ez utóbbi alkalmak jelentették az örömteli egy-egy órát, mikor felkapcsoltam a számítógépet. Akkoriban még csak néhány embernek volt iPad-je, őket egy kicsit irigyeltem, de szerintem ma is kézzel jegyzetelnék. Gondoltam arra is, hogy majd szerzek anatómiai szoftvert, és akkor mennyivel jobb leszek, mint aki csak könyvből tanul. Hát nem. :D A legkevésbé ezen múlik az anatómiatudásod, viszont ha emiatt nincs időd olvasni a könyvet, akkor nagyon hamar hátrányba kerülsz. Az elsőéves könyvekért akkoriban 110 ezret fizettem, aztán még minden évben kb. 60 ezret. Ez azóta biztosan többe kerül. A gépem már hasznavehetetlen tragacs lett, de a könyveim még mindig itt állnak a polcon, és ha valami eszembe jut, kinyitom és megnézem. Ha Macbook-od lesz, akkor tagja leszel a helyi elitnek, mert arra a legtöbb diáknak 18 évesen nincs pénze, legfeljebb használtan. A mi évfolyamunkon egész konkrétan egy lánynak volt, de azóta biztosan ez is gyakoribb.


Röviden szólva: ha fix kerettel vágsz neki az egyetemnek, akkor a könyveket is számold bele, és aszerint vegyél számítógépet. Ha a pénz nem számít, akkor olyat vegyél, amitől boldog vagy. Ha nagyon nem futja rá, akkor a legolcsóbb Windows-os is jó lesz.

2022. aug. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Van egy csomó kisbolt, ahol cégektől kiszuperált 3-4 éves laptopokat lehet venni jó áron (computerek.hu stb.), vegyél egy használt laptopot ~120K körüli áron, azzal elleszel 3-4 éven át.
2022. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen programról szólt a fáma a rémhírekben?:)


Én is régebben jártam oda, akkor az SPSS (statisztika) volt az egyetlen program amin felmerült hogy gyakorolni kéne, meg egy 3D anat atlaszom volt még. A járvány alatt online oktatás során persze ott is használták a Teamst, ahogy hallottam. Ezek mind elfutnak egy átlagos laptopon, max. nem egyszerre.


2-esre reflektálva, a könyvek ára miatt annyira nem aggódnék manapság, rengetegből kering PDF, nem muszáj megvenni mindig mindent.


Szóval a helyedben vennék egy jó középkategóriás laptopot, nem kell a legdrágábbnak lennie. Nem ezen fog múlni.

2022. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a válaszokkal . Nem kell a legdrágább laptop. Én eddig anatómia miatt használtam főleg + farmakon előadások átolvasására.
2022. aug. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem vegyél használtan MacBook-ot :)
2022. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!