Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okj vizsga egyetemi felvételih...

Okj vizsga egyetemi felvételihez hány pontot ér?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egyetemre, úgy hohy nincs emeltem, csak az okj bizonyítvány. Mivel emeltnek számít így kapok érte is 50 pontot pluszba? Illetve, hogyan számolják az okj jegyét vagy százalékát? Úgy hallottam, hogy négyszerezik az elert százalékot. (amiből okj vizsgáztam, ugyanarra az egyetemi szakra mennék tovább)

2022. aug. 16. 13:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ötös lett a vizsgám, mwftudnatok mondani kb hány pontom lehet ezzel pluszba?
2022. aug. 16. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
32pont
2022. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Semmit nem négyszereznek, sőt az se biztos, hogy kapsz érte pontot (ami 32 pont lenne), nem ötven, mert egy OKJ vizsga nem = az emelt érettségivel. A pontokat az érettségi bizonyítványból és a tanulmányi pontokból számoják, ami nem egyenlő az OKJ bizonyítvánnyal, az az a bizonyítvány, amivel igazolod a 12 osztályod és leteszed az érettségit és benne van legalább 5 tárgy. Akkor kapsz az OKJ-re pontot ha szerepel az egyetem esetében abban a táblázatban, amiben feltüntetik, milyen OKJ-re jár a plusz pont.
2022. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, második igenis emelt érettséginek fogadták el az okjt,illetve négyszerezték a vizsga százalékomat.
2022. aug. 21. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!