Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kommunikáció és...

Milyen a kommunikáció és médiatudomány szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jövőre érettségizem,és arra gondoltam,hogy kipróbálnám magam ezen a szakterületen.Jelenleg rendőrnek tanulok,de már nem szeretnék rendőr lenni(hosszú sztori).A kérdésem az lenne,hogy hol lenne lehetőségem elvégezni ezt a szakot,hogyan lehet bekerülni illetve hogy hol lehet elhelyezkedni ezzel a képesítéssel?
2022. aug. 17. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Meki vagy Burger king, ha nagyon jó vagy akkor a KFC-ben is megpályázhatsz egy posztot
2022. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "értelmes" választ.Igen láttam már itt gyk-n ilyen vagy hozzád hasonló semmihez nem értő embert,aki ugyanígy vélekedett a témáról mint te,viszont egyikük sem tudta kifejteni,hogy miért gondolja így.Nem lepődnék meg ha neked se sikerülne...
2022. aug. 17. 16:37
 3/9 anonim válasza:
68%
A felvi.hu oldalon meg tudod nézni azt, hogy mely egyetemeken elérhető a képzés, illetve hogy mik a követelmények. :) Elhelyezkedni sajnos nem tudom hol lehet.:(
2022. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm...
2022. aug. 17. 19:56
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Hasonló cipőben járok, mint te csak én középsuli után kihagytam 1 évet és most készülők két emelt szintű érettségit tenni a 2023-as évben, hogy növeljen pontjaim, illetve eleget tegyek a követelményeknek. Alapvetően egy ötös érettségim lett középszinten, de szerintem a túljelentkezés miatt a ponthatárok elég húzósak, illetve szükség van a jelenlegi követelmény szerint egy emelt szintű érettségire. Személy szerint hosszasz utánajárás után én az SZTE-BTK-kommunikáció- és médiatudomány szakra fogok felvételizni. A minimum ponthatár idén 2022-ben 420 pontnál lett meghúzva.


Elhelyezkedésképpen én azt tudom mondani, hogy én találtam egy szakmatérképet ezzel kapcsolatban, amelyen ki vannak emelve milyen területeken tudsz elhelyezkedni vele:


link: [link]


A másik pedig, hogy érdemes megnézni a szak különböző specializációit, amelyek részletesebben kitérnek egy-egy szakterületre, a weboldalon elhelyezkedés is megtalálható.


link: [link]


Ennyit tudtam segíteni, sok sikert a felvételihez!

2022. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm szépen!Nem gondoltam volna,hogy ilyen sok a minimum követelmény...420 pont az szerintem nagyon sok,magasan van a mérce!!Én egyből középsuli után készülök erre a szakra,azt még nem tudom,hogy melyik egyetemre...
2022. szept. 19. 20:51
 7/9 anonim válasza:
32%

Én sajnos erre a szakra járok, nagyon megbántam. Semmi gyakorlatiasság nincs benne, tele van töltelék tárgyakkal, amik hót unalmasak. Mindezek mellett túlképzés van belőle, ennyi kommédia végzettségűt egyszerűen nem tud felszívni a munkaerőpiac.

Ha jót akarsz magadnak, kerüld el jó nagy ívben..

2023. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szintén erre a szakra járok, és imádom.

jól meggondoltam a döntésem előtt, átnéztem a mintatervet, tanultam egy kis társadalomismeretet, és úgy érzem, sínen vagyok.

Nyilván nem mindenkinek való ez.

Ahogy a másik szak sem. Ha megfelel az érdeklődési körödnek és a jövőbeni céljaidnak, akkor biztosan tetszeni fog :)

A mi egyetemünkön amúgy nagyrészt nagyon jó és szakmailag elismert tanárok tanítanak, odafigyelnek ránk, motiválnak minket. Ez hatalmas plusz szerintem más szakokka szemben, ahol sokszor embertelenül, csak egy kódszámként tekintenek a hallgatókra.

2023. jan. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló. Melyik egyetemre jársz? Örömmel hallom amit írsz.
2023. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!