Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az emelt szintű érettségi,...

Mik az emelt szintű érettségi, tantárgyankénti követelményei?

Figyelt kérdés

Beiratkoztam esti tagozatú gimnáziumba azzal a céllal hogy majd érettségi után továbbtanulok felsőoktatási intézményben.Sajnos nem jó iskolát választottam,bár a lakóhelyemre való tekintettel nem is volt túl sok választási lehetőségem.A problémám hogy nem tartom kielégítőnek az oktatást egy későbbi emelt szintű érettségihez,sem a továbbtanuláshoz.Magyarán mondva semmit nem tanultunk még!!! Kérném hogy ha van valaki aki tanít,Tanár/Tanárnő,akkor a 9-10 évfolyam (Magyar i.-ny.,történelem,társ.ism.,matematika,fizika,kémia,biológia,földrajz,informatika,kihagytam valamit? :))tananyagát(persze nem a részletes leírást,csak a tananyagok címét,nevét),ha ide nem fér ki,akkor egy link segítségével, ossza már meg velem.Sajnos erre irányuló kérdéseimre sem kapok választ,viszont lehetőleg majdnem kitűnő eredményekkel szeretnék zárni.Csak az a baj hogy nem tudom mit is kellene megtanulnom,arra meg sajnos nincs keret hogy minden tárgyból vegyek egy csomó tankönyvet hogy azokat megtanuljam.

A segítséget előre is tisztelettel megköszönöm!!!!


2010. szept. 24. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gyenge az oktatás, nem feltétlenül kizáró ok az emeltszintű érettségihez. Igazából csupán az a kérdés, hogy miből szeretnél emeltszintet tenni, és magadtól felkészülni rá.

Persze ha matekra gondoltál, akkor rázósabb a dolog, de én például történelemből csináltam emelt szintet, úgy, hogy a suliban jóformán semmit nem adtak le nekünk, én otthon magamnak készültem fel.

Neked is csupán ez a dolgod.

2010. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2010. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A link igazán hasznos volt, és ezt fel fogom tudni használni! Köszönöm!


Azzal tisztába vagyok hogy nem kizáró ok...csak épp azzal nem voltam tisztába mit kérnek,mi lesz a követelmény,mivel megtanulhatok én akármit ha nem azt kérdezik vagy stb. De egyébként a kötelező tantárgyakon kívül még kémiából és biológiából is (tehát mindből) emelt szintűt akarok. (és legalább 4,8 átlaggal)...:)

2010. okt. 2. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!