Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik a minor meg a...

Hogy működik a minor meg a specializáció?

Figyelt kérdés

ELTE BTK karról lenne szó. Nem tudom ezek a dolgok, hogy működnek.


Eddig úgy volt, hogy minornak felveszek egy nyelvet, viszont sokan emlegették a specializációt, de azt csak 3. félévkor tudom felvenni. Hogyan működik ez? Vegyek fel minort addig?


Aki ért ehhez, az legyen szíves választ adni nekem :c



2022. aug. 22. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szakról van szó?

A tanegységlistát olvasd végig figyelmesen, ki fog derülni belőle.

ELTE BTK Felvételi 2022 Facebook csoportban is kérdezhetsz.

2022. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minort is harmadik félévtől veszel fel neptunban hivatalosan, viszont sok minor azért 3 éves, mert az első évben végzed az előfeltételeit. Ha pl. angol minorra akarsz menni akkor első félévben felveszed az angolos tárgyakat, melyek kellenek a minorhoz, majd azok eredménye alapján ha megfeleltél felveszed a minort. Ekkor ezeknek a tárgyaknak a kreditei a minoros tárgyakhoz fognak tartozni. Ha mégsem veszed fel az angol minort, akkor pedig a szabad kreditekhez. (Az angol csak egy példa, másra is ez vonatkozik. Ha nyelvi teszt van a legelején, mint pl. spanyolon, ott is csak harmadik félévtől veszed fel neptunban, de a tárgyakat ugyanúgy végzed az első félévtől. És ha nem veszed fel minorként akkor ezek is szabad kreditek lesznek. Szerintem első félévben be sem jön neptunban a minorfelvétel)
2022. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



Még olyan kérdésem lenne: Ha elvégzem az egyik minor előfeltételeit, de mondjuk 2. félév végén meggondolom magam, akkor specializálódhatok helyette?

2022. aug. 22. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, igen persze. Akkor a minoros tárgyaid a 10 szabad kreditbe fognak számítani.
2022. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Még egyszer köszönöm!! :)
2022. aug. 22. 20:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!