Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt hogyan kell értelmezni?...

Ezt hogyan kell értelmezni? Én is lehetek jogosult?

Figyelt kérdés

Szociális juttatásra jogosult hallgató: az a teljes idejű felsőfokú szakképzésben, felsőoktatási szakképzésben, alap- és mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben, valamint doktori képzésben részt vevő hallgató, aki


a) államilag támogatott képzési formában, vagy magyar állami (rész)ösztöndíjasként vesz részt, vagy


b) tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg és az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre.



A b) részt nem értem, ez azt jelenti, hogy ha én államin kezdtem és tanultam 2 félévet, de most átsoroltak, akkor megpályázhatom?

Szerintetek ez mit jelent?



2022. aug. 23. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden karnak van támogatásokkal kapcsolatos "ügyfélszolgálata", ahol valaki 100% pontossággal tudna válaszolni a kérdésedre. Tudom, hogy ezzel nem mondtam sokat, de hogy melyik egyetem mi alatt mire gondol, azt csak ott tudják megmondani. Nálunk önköltséges hallgató például semmilyen támogatásra nem volt jogosult, de más szakon ez lehet máshogy van. Egyébként, az egy dolog, hogy valaki pályázhat, de a szociális juttatásnak az a lényege, hogy figyelembe veszik a rászorultságot, amit igazolnod kell, tehát nem kap mindenki csak azon alapon, mert az a) és b) pont valamelyikének megfelel. Amúgy, megpályázni bármit meglehet, maximum elutasítják.
2022. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, megpályázhatod.
2022. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!