Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen nem használhattunk...

Egyetemen nem használhattunk számológépet, nagyon gyorsan számoltam fejben. Mára viszont teljesen ellustultam. Hogyan tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés

Amióta lediplomáztam, nem kell olyan megerőltető számolásokat végeznem, és teljesen elbutultam a fejszámolás terén. Szégyellem magam, mennyire nem megy már, pedig a BME-n diplomáztam egész jó eredménnyel.


Nem tudtok valami eszközt, amivel fejleszthetném magam újra? Legyen az telefonos applikáció, weboldal, könyv, füzet, bármi. Tudom, hogy csak gyakorolni kell, és visszajön, de annak nem látom sok értelmét, hogy magamnak írok feladatokat és azokat számolom ki, hiszen vagy túl könnyű lesz, vagy túl nehéz.


Köszönöm, ha valaki tud segíteni.



2022. aug. 27. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Darts? Akár csak nézve is.
2022. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanúgy, mint anno. Rutin és gyakorlás.
2022. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy tökéletesen felesleges skill. Tanulj valami értelmeset, ha ilyen sok időd van! Tanulj programozni például, vagy egy új nyelvet, többet fejleszt az agyadon, mintha fejben összeadsz meg kivonsz. Lényegtelen.
2022. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ahogy zenélni is totál felesleges. Nem kell mindennek valami célt betölteni.

Az ember sportol, hogy tornáztassa a testét, nem látom, miért baj, ha tornáztatni szeretné az elméjét is.

2022. aug. 27. 11:35
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Pont te szirénáztál azon, hogy pointless dolog feladatokat megoldani magadnak. Most meg arról papolsz, hogy nem kell, hogy célja legyen.


Ember... Diplomás vagy, viselkedj már úgy, mintha nemcsak azért mentél volna a bmere, hogy utána arra verd a faszod

2022. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok az értelmi szintedhez... ez egy anonim oldal, mivel tudnám arra verni a f.szom? Leírtam, hogy magamnak miért nem tudok feladatot írni. Mert vagy túl könnyű lesz, vagy túl nehéz. Gondoltam van itt valaki, aki ismer bármilyen feladatgyűjteményt vagy appot, ami ezekre pont jó.

Bár értékelem a "tanulj programozni vagy nyelvet" tippet, a kérdésem nem erre irányult.

2022. aug. 27. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Régebben ilyen fejszámolós (a négy alapművelet mindössze) flash játékokkal havonta elszórakoztam 30-60 percet, ezek tök jól segítettek a fejszámolásban. Biztosan vannak ilyen appok is telefonra, szerintem pár perc alatt találsz is.


Arthur Benjamin és Michael Shermer könyvét tudom még ajánlani (Fejszámolás - Boszorkányos matematikai trükkök), ezt ajándékba kaptam még 15 éve, ahogy látom, most is kapható még. Utóbbiba rengeteg időt kell belenyomni, ha tényleg eredményt szeretnél látni :)


Remélem segítettem.

2022. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. aug. 28. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!