Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 éves érettségi utáni felnőtt...

2 éves érettségi utáni felnőttképzés: Hegesztő vagy pénzügyi-számviteli ügyintéző éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mennyire más a kettő, hogy nekem kell eldöntenem, és minden egyéb. Egyszerűen csak nem vagyok biztos benne, hogy a jövőmre való tekintettel melyikkel járnék jobban. A PSZÜ mellé még esetleg egy mérlegképes ráképzést elvégeznék. Bárki, akinek egyikkel-másikkal van tapasztalata, ki melyikkel, milyen könnyen, milyen bérért tudott elhelyezkedni, kérem ne tartsa magában! (Akiknek valóban csak a szóban forgó szakmai végzettségek egyike van) Köszönöm előre is!

2022. aug. 27. 18:20
 1/5 A kérdező kommentje:
(Hegesztőként valószínűleg nem sokáig maradnék Magyarországon)
2022. aug. 27. 18:23
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
A tendencia az, hogy mindenki klimatizált helyen, a seggén ülve akar dolgozni. Igazából nyugaton hegesztőnek lenni majdnem ez. :) Mégis valahogy az íróasztal szimpatikusabb a népeknek. Hosszabb távon szerintem aki összepiszkolja magát, stabilabban talál munkát.
2022. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
En is a hegesztőre szavaznék. PÜ asszisztensből rengeteg van. Jó helyre bekerülni, ahol a fizetés is jó nagyon nehéz. Ha jó és intelligens szakember vagy, akkor hegesztőként jobban jársz. Külföldön is ugyan úgy kell hegeszteni, eu kompatibilis szakma. Tovább fejlődésre is van lehetőség.
2022. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy te mi akarsz lenni, egyáltalán nem biztos hogy bármelyik is a kettő közül neked való. Hegesztőhöz nem biztos hogy megvan a kézügyességed, és csak akkor ér bármit is ha minősített hegesztő leszel.

A pénzügy teljesen más terület, nem is értem azt a párosítást.

2022. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Hegesztéshez gyakorlat kell, a kézügyesség csak gyorsíthat rajta, de a tudás, a célszerűség megtalálására való hajlam és a tempóérzék jóval meghatározóbbak lehetnek, bár szintén nem elengedhetetlen egyik sem.
2022. aug. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!