Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen lehet valamilyen...

Egyetemen lehet valamilyen könnyítést kérni, ha krónikus beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Azért lenne fontos, mert foglalmam sincsen, hogy képes vagyok-e ilyen állapotban rendesen járni az egyetemre.


Már voltak egyetemi programok az elmúlt hetekben és napokban is és azokra is elmentem. De sikeresen rosszul lettem többször is és a mellékhelyiséget is zavaróan sokszor kellett meglátogatnom. Koliban se volt valami kellemes, mert a betegség természetesen kifejti ott is a hatását. Enni is ritkán tudok és folyton csak azon stresszelek, hogy mikor leszek megint rosszul és persze a stressz még fokozza a betegség tüneteit.


Ilyen esetben lehet valamilyen könnyítést kérni az egyetemtől? Nem is a tananyaggal kapcsolatban, de mondjuk hogy ne kelljen mindig személyesen suliba járni, vagy valami hasonlót. Vagy igazából bármit, ami egy kicsit kényelmesebbé teheti a helyzetemet.


Hivatalos papírt tudnék bevinni ha kellene, van az orvostól igazolásom, hogy krónikus beteg vagyok. Illetve a havi gyógyszerköltségről is rendelkezem hivatalos orvosi igazolással, tehát akár azt is be tudom vinni, ha kell.



2022. aug. 29. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Milyen krónikus betegséged van? (Ez egy anonim oldal, kíváncsivá tettél.)


Egyébként szerintem sajnos nem fogják figyelembe venni.

2022. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Menj át levelezőre és akkor a probléma megoldva.
2022. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

IBD egyik fajtája.


De akkor ezek szerint nem igazán fogja érdekelni az egyetemet.

2022. aug. 29. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

> bármit, ami egy kicsit kényelmesebbé teheti a helyzetemet.

Mi tenné kényelmesebbé tenné a helyzeted? Ha ennyire súlyosan ez a betegséged, azon nem az egyetem fog tudni segíteni, hanem az orvosod. Imodium?

2022. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az egyéni tanrendet kifejezetten ilyen és ehhez hasonló körülményekre találták ki. Egyeztess róla a TO-val, meg fogják mondani, mi az ügyintézés menete, ki fog ilyet engedélyezni stb.
2022. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel az egyetem esélyegyenlőségi koordinátorát!


A krónikus betegség önmagában még nem jogosít fel semmire, egyedi elbírálás alapján kaphatsz esetleg kedvezményeket. Az NFTv szerint a fogyatékossággal élő hallgató definíciójában a te betegséged nem szerepel, így az egyetem illetékes bizottsága kezében van a döntés.

2022. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Én hasonlóan vagyok, IC betegséggel. Én bejárok az egyetemre, órákon gyakran kimászkálok. Ha szociális öszztöndíjad van ott beszámitják pontnak. Plusz regisztrálnak tartós betegként, kitöltetnek veled egy kérvényt hogy milyen könnyítéseket akarsz igénybe venni, pl írásbeli és szóbeli vizsga megválasztása, hogy kiengedjenek akármikor WCre, akár vizsgán is, vagy higy elküldjék beked az anyagot külön. Írj a TOnak ott segítenek
2022. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!