Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell műszaki egyetemre laptop?

Kell műszaki egyetemre laptop?

Figyelt kérdés

Idén az őszi félévben kezdem tanulmányaimat a BME mechatronikai mérnöki szakán. Sokatt gondolkoztam rajta, hogy vajon van-e szükségem hordozható számítógépre, laptopra.

Nem kollégista leszek, otthon fogok lakni, és van asztali gépem, ami elég erős műszaki pálya által megkövetelt programok használatához. Persze ezek az első 1-2 félévben egyelőre nem aktuálisak.

Mit ajánlotok? Vegyek egy lapotopot amit tudok magammal hordozni ha szükséges, vagy hagyjam és elleszek az asztalival? Alternatívaként gondolkodtam egy iPad-en, hallottam hogy sokan használnak azt jegyzetelésre úgy általában meg hasonló dolgokra.

Van aki szerint szükséges a laptop, de több ember is mondta, hogy úgysem viszem magammal az egyetemre, ha meg van valami számítógépen végzendő feladat azt vagy az egyetemi gépeken végezzük, vagy ha házi van akkor otthon. Arra meg ugye ott lenne az asztali.

Főleg hasonló helyzetben levők véleményét várom.

Előre is köszi.



2022. aug. 29. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Házi feladatot otthon csinálod, ez igaz. Viszont nekem sokszor volt, hogy ha elakadtam, akkor laptoppal bementem konzultálni, és azon meg tudtam mutatni a konzulensnek. Ezt normálisabb tanároknál ki lehet esetleg váltani egy pendrive-val, hogy megnyitja a sajátján, de nem biztos, hogy neki épp megvan minden tervezőprogram (drágák ezek azért), meg egy-két tanáromból kinézném, hogy kivág, hogy ne komolytalankodj. Sokszor bevittem lyukasórában házozni is, persze ez sem létszükséglet. Szerintem egyelőre nézd meg, boldogulsz-e, kényelmes-e nélküle, aztán maximum később beruházol rá.
2022. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én laptop helyett az iPad-et ajánlanám hozzá való ceruzával (ha belefér a költségvetésedbe). Azon tudsz jegyzetelni (görög betűket, egyenleteket, ábrákat is), tudod olvasn a jegyzetet vagy a diasort, ráadásul közvetlenül azt is kiegészítheted jegyzetekkel. A gépészeti tervezőszoftverek valóban nem futnak rajta (azokat nem tudod majd használni a lyukasórákon), de pl. a Matlab online remekül használható arról is. Hidd el, sokkal gyakrabban lesz szükséged a három héttel azelőtti jegyzetedre, mint egy CAD-szoftverre!


A számítógépes laborokon mindenképpen ott van az egyetem által biztosított gép, rajta a szükséges szoftverrel (igen, várhatóan lassabb lesz, mint az otthoni géped, de ott lesz).

2022. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem még mérnökinfóra sem kellett. Van laptopom, de sosem vittem be, jegyzetelésre nem találtam alkalmasnak, másra meg nem kellett. Ipaden jegyzeteltem, a sok képlet, ábra meg szám miatt az volt a praktikus. Házikat otthon csináltam és moodle-n /giten kellett bemutatni, vagy pendriveon bevinni.


Számítógép mindenképp kell, laptop szerintem nem

2022. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jegyzetelés, jegyzetek kezelése szerintem főleg megszokás és rendszer kérdése, nem annyira eszköz kérdése. Digitálisan pláne a rendszer és a választott appok, módszerek a kérdésesek.

Van, akinek a papíron, vagy akár digitálisan, de mindenképpen kézzel írt jegyzetek jönnek be. Más jobban szeret gépelni és ez talán olvashatóbb is sokak kézírásánál (az enyémnél biztosan). Viszont nem mindenki tud elég gyorsan gépelni az órai jegyzeteléshez.

Vannak olyan appok (valószínűleg egyre több), amik akár lefényképezett szövegben is tudnak már keresni is. Vannak olyan jegyzetelő appok, amik akár hangfelvételt is csinálnak és az írott+rajzolt jegyzeteden megfelelő helyre bökve rögtön oda ugrik a hangfelvételben is.

De akár a papírra írt jegyzeteket is le lehet fotózni egy telefonnal, egy felhő tárhellyel, vagy valamilyen egyéb dokumentum rendező megoldással, kulcsszavazással és egy kis rendszerességgel elég jól kereshetővé tehető és bármikor előkeresheted akár telefonon is, laptop és tablet nélkül is.


Amikor én egyetemre jártam, még nem volt divat laptopot hordani, szerintem ki is vágtak volna bárkit, aki nekiáll egy laptopon gépelni óra közben. Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki vadul pötyög a laptopján, miközben a tanár beszél, de lehet, hogy ma már ez nem gond.


Mindenképp az a fontos, hogy legyen egy kigondolt rendszered, hogy mit hogyan csinálsz, milyen módon tárolod és hogyan tudsz keresni a jegyzetek között - lehetőleg digitálisan, mert jóval hatékonyabb, mint papírokat lapozgatni...

2022. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!