Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vettek fel az egyetemre...

Nem vettek fel az egyetemre és egy olyan szakmai képzés sem indul, ahova jelentkeztem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A depresszió szélén állok. Ezt tetőzi az, hogy nem találok munkát sem. Ja, de, összeszerelői munkát, de én annál azért jobbra vágyok (mondjuk kisboltban, ruhaboltban árufeltöltő, vagy pincérkedés). Érettségim van, angolul beszélek (csak nincs nyelvvizsgám) és nyitott, tanulékony lány vagyok. De mindenhova 1-3 év tapasztalatot kérnek. Szóba sem állnak velem.

Azt tudom, hogy ez az egy év alatt eljárok angol tanárhoz, hogy nyelvvizsgát szerezzek és újraérettségizek a tárgyból, ami kell a felvételimhez. De ezen kívűl is kell valami, mert ez jóesetben is csak heti 4 óra (2 angol, 2 töri), mellesleg jó lenne ha tudnám én fizetni, a szüleim helyett.

Komolyan ijesztő gondolataim vannak, világvége hangulat...


2022. aug. 30. 07:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Ügyfészolgálat, irodai asszisztens munka is érdekelne, de kell nekik a tapasztalat.
2022. aug. 30. 07:53
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Lildlbe meg ilyesmi helyeken szoktak felvenni újakat tapasztalat nélkül úgy tudom.

Esetleg elkezdeni tanulni még egy nyelvet addig? Az angol alap, azon kívül jó ha van még egy nyelvvizsgád.

Nincs vége a világnak, legalább van időd megtalálni önmagad. Használd ki az időt önfejlesztésre.

Nekem volt egy passzív félévem, ez idő alatt rengeteget fejlődtem pozitív irányba és a nyelvtanulással is haladtam.

2022. aug. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van még egy nyelvem, anyanyelvi szinten, mert édesapám külföldi. Na, persze egy harmadik sem lenne rossz. De őszintén bevallom, nehezen állok neki nyelveket tanulni. Az angollal is rengeteget kínlódtam, amíg ment.

Lidl-ben milyen munkakör? Mondjuk, mindegy is, csak érdekel. :)

2022. aug. 30. 08:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Engem sajnos a napi teendők hiánya leépít.
2022. aug. 30. 08:06
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Pakolás a raktárban, meg a polcokon, utána idővel kasszás. Párom anyukája Lidlben dolgozik, tőle tudom :)

Napi teendőnek ott van az önfejlesztés, edzés, segíteni a házimunkában, főzés

2022. aug. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Önfejlesztés, edzés mint napi teendő: Pont ezek azok, amik nem mennek. Csak az megy, amiheh köt a kötelezettség. Példaul ha be vagyok iratkozva egy iskolába, oda “kőtelezően” bejárok, ahogyan dolgozni is. Ez az itthon előkapom a tankönyvet, vagy ismeretek szerzése céljából olvasok dolog nem megy. Ahogyan az eljárok edzésre sem.

Főzés: az megint csak 1-2 óra a napból. 🥲

De megpróbálok egy Lidl, vagy hasonló állást megcélozni.

2022. aug. 30. 08:41
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Hiába írnak 1-3 év tapasztalatot a hirdetésben, mégiscsak jelenkezz! Hátha nincs más jelentkező és behívnak mégis. Írj egy jó motivációs levelet a tapasztalat helyett.

Az akaraterődet pedig úgy tudod fejleszteni, hogy kitűzöl magadnak valamilyen tevékenységet, és azt naponta elvégzed. Mindegy, mit: egy nyelvtanulós telefonos applikációban minden nap teljesíted a feladatot, vagy egy online edzés napi 15 perc, vagy bármi, csak legyél magadhoz kellően szigorú. Nekem is gondom van az ilyesmivel, de nagyon jó érzés volt, mikor 200 napig sikerült minden nap az olasz nyelvleckét megcsinálni :) Volt, hogy éjfél előtt felébredtem, hogy még nincs meg az aznapi és gyorsan megcsináltam. Jók ezek az apró önfejlesztések, minden napra adnak egy sikerélményt és segítenek abban, hogy "külső kontrollosból" "belső kontrollossá" váljon az ember.

2022. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy elkezdek németezni. (Ennek egyszer már nekiugrottam a gimiben, de annyira nem értettem, hogy feladtam.) Vagy esetleg elkezdek többet olvasni, a tájékozottság érdekében.

Most sajnos nagyon “depresszív” vagyok. Napok hosszát hetrengek, nincs kedvem senkivel sem beszélni és rossz gondolatok gyötörnek. Ezért fogok jelentkezni egy munkára, mert ha az kiránt, akkor a többire is nagyobb lesz a motivációm remélhetőleg.

2022. aug. 30. 08:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-hez folytatás:

Sajnos a mai magyar iskolarendszer eredményezi, hogy nem a belső kontrollt építi ki és jutalmazza, hanem csak a külső megfelelést. (Lányoknál ez különösen erős.) Ebben nem Te vagy a hibás, de csak Te tudsz rajta segíteni azzal, hogy belátod a hibádat és jó szokások kialakításával változtatsz magadon.

Képzések: még most is vannak meghirdetve képzések, tehát ha rákeresel, biztosan találsz nyitott lehetőséget. Esetleg olyasmire akadsz, amire nem is gondoltál, hogy érdekelhet. "Fiús" szakmákat is néztél? lehet, hogy egy mély levegővel belevághatnál valami teljesen szokatlanba és kiderülne, hogy tetszik és jó vagy benne. De az is lehet, hogy nem érdemes erőltetni olyasmit az idén, ami nem igazán érdekel, és tényleg egy év munkatapasztalat lenne a hasznos. Igazából most RENGETEG LEHETŐSÉGED VAN, ezt egyszerre érezheted jónak és ijesztőnek is. Inkább jónak vagy inkább ijesztőnek tűnik?

2022. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Inkább ijesztőnek...:)

Az az ijesztő, hogy nem azt fogom tanulni, amit (amiket) elterveztem.

Még azon is törtem az agyamat, hogy hagyom a tanulást a fenébe, csak megcsinálok egy gyors tanfolyamot, mondjuk barista+mixer és kimegyek külföldre, angol nyelvterületre vendéglátósnak.

2022. aug. 30. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!