Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bizonyítványt adnak,...

Nem bizonyítványt adnak, hanem tanúsítványt, ez jelent bármi rosszat?

Figyelt kérdés
Hat hós online képzés

2022. aug. 30. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát eléggé.... Pl. hogy egy elég kamu dolog... Mennyit kérnek érte???


Ha nem elismert (nincs OKJ-száma, v. hasonló akkreditáltk épzés), akkor kb. kitörölheted vele a hátsódat. Parasztvakítás jó sok pénzért.

2022. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Miss Endzsi ***** válasza:
84%
Az enyém is tanúsítvány, de van száma.
2022. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Igen, elég rosszat jelent.


A tanúsítvány csak azt igazolja, hogy végigülted az adott tanfolyamot. Semmilyen vizsga nem követi a tanfolyamot, ami igazolnám, hogy van bármilyen keresnivalód az adott területen. Szóval a tanúsítvánnyal kb. kitörölheted.

2022. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A képzés végén a résztvevő tanúsítványt kap.

A tanúsítvány mellé képzési tematikát tartalmazó mellékletet biztosítunk azoknak, akik a tudásmérésen megfelelnek a képzés végén.

A mellékeltet birtokában beadhatja jelentkezését önkormányzathoz, kormányhivatalhoz.


Ez a rész gondolkodtatott el.

120 ezer egyébként.

2022. aug. 31. 05:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha hiteles SZC vállalja, akkor jó. Egyes szakmákhoz már csak így férsz hozzá, hogy tanítványt kapsz csak sajnos. Például közterület-felügyelő, ingatlanközvetítő, stb. De ezeket hivatalos SZC-k indítják ingyen. A képzés végén a vizsgát viszont nem az SZC szervezi, hanem egy külsős cég, akiknek fizetni kell, ebben ennyi a csavar, de maga az oktatást, meg mindent az SZC bonyolítja le ingyen. Vizsga után megkapod a tanúsítványt, és azzal már dolgozhatsz. Például a DSZC azt ígéri, hogy sikeres közteres vizsga után egyből elhelyeznek dolgozni helyben.

Milyen képzés egyébként?

Ha ingatlanos, akkor például megéri, mert mint írtam ahhoz másképp hozzá sem jutsz, és azzal fogsz tudni dolgozni, hiába tanúsítvány.

Én fegyvervizsgàztam is, az is csak tanúsítványt adott, mégis hívtak már vele dolgozni. Fegyverismereti bizonyítvány sem létezik, csak tanúsítvány.

2022. aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én pár éve egy munkaközvetítő cégnél csináltam az úszómester szakmámat is, amiről szintén csak tanúsítványt kaptam, és mégis elhelyeztek vele dolgozni. Hátulütője volt viszont az egésznek, hogy ezt a tanúsítványt csak ők fogadták el, más cég nem. Más céghez kötelező a VMSZ-es tanfolyam teljesítése, ami azért 1000-szer komolyabb, de már az sem ad bizonyítvànyt amúgy, csak tanúsítványt. Már sajna ami nem iskolarendszerű az mind már csak tanúsítványt ad.
2022. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az "iskolának" van nyilvántartásba vételi száma, más számot nem találtam.
2022. aug. 31. 08:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4: értelmezted a jelentését? "beadHATja...."

Enélkül is beadHATod, legfeljebb nem veszik figyelembe a jelentkezésedet. Ahogy a tanúsítvánnyal is...

2022. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen cég ez? Milyen tanfolyam?
2022. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kapos Alfa

Adóügyi ügyintéző

Sajnos a lehetőségeim végesek, elsősorban dolgoznom kell, nappalin nem tudok tanulni. Mivel tisztában voltam vele, hogy nem lesz továbbtanulásra lehetőségem, az érettségim se fényes, ezt közben szeretném is javítani, de most az lenne az elsődleges, hogy ne több műszakos munkarendben kelljen dolgoznom.

2022. aug. 31. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!