Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bemenjek így egyetemre?

Bemenjek így egyetemre?

Figyelt kérdés
Megbetegedtem, hétfőn kezdődik az egyetem. Első éves vagyok. Mi az eljárás ilyenkor? Nem szeretnék másokat fertőzni, de ha hiányzok, akkor meg garantált a csúszás.
2022. szept. 3. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha katalógusos az óra, és nem mész be, akkor a tanárnak be kell mutatni az orvosi igazolást (sokszor kérik, hogy inkább emailben küldd el). Ezt ráér amúgy utólag is, szóval szerintem ha nem mész most be, akkor elég, ha a következő héten bemész az órákra, és megtapasztalod, hogy melyik a katalógusos óra, és amelyik katalógusos, oda óra végén odamész a tanárhoz, és mondod, hogy előző héten nem voltál, de van igazolásod. Szóval ha mégse mennél be, akkor ezt így lehet intézni. Ha pedig nincs orvosi igazolásod, akkor sincs nagy baj, viszont vedd figyelembe, hogy általában a katalógusos órákon max. 3 alkalommal lehet hiányozni.


De amúgy őszintén, az első hét az nekem is viszonylag lazább volt anno. Szóval nem tudom melyik szak, de szerintem nem feltétlen lenne akkora csúszás.

2022. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent csúszást, viszont a tantárgy teljesítésének követelményeiről (mikor lesz zh, a kollokvium szóbeli vagy írásbeli, kötelező irodalom stb.) lemaradsz. Mindenképp hárányból indulsz, ha nem tudod ezeket az információkat beszerezni.
2022. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha az előadásokon otthon vagy az nem gond, de a gyakorlatokra be kellene menned.

Próbáld összeszedni magad, nincs idő betegnek lenni az egyetemen :/

2022. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!