Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom minek hívják ezt a...

Nem tudom minek hívják ezt a számítást, így rákeresni se tudok! Adott 4db on-off kapcsoló! Ezeket hány féle kombinációba tudom állítani összesen? A végeredmény érdekel, de a képlet is. És hogy tudom "regisztrálni", hogy ne keveredjek bele?

Figyelt kérdés

Adott 4db on-off kapcsoló! Ezeket hány féle kombinációba tudom állítani összesen? A végeredmény érdekel, de a képlet is.

És hogy tudom "regisztrálni", hogy ne keveredjek bele?

3 ilyen kapcsolóra még lerajzolás alapján ekem 8 lehetőség jött ki. (állítólag az se jó)

A 4 et próbáltam lerajzolgatni de milliószor belekeveredtem. Muszály lenne a "regisztrálás is valami alapján, de a képlet is, h mennyi lehetőség van...

Köszi meinden segítséget...

(Matekban "ilyen szinten" nem vagyok jártas, e szerint válaszoljatok.)

Köszi.



2022. szept. 3. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van: vagy fontos a sorrend (tehát mondjuk még vannak számozva), vagy nem.

Ha fontos a sorrend:

Az első kapcsoló lehet on vagy off, ez ugye 2 féle állás

A második is, az is 2 féle állás. Vagyis az első kapcsolási lehetőségeket meg kell szorozni a másodikkal, 2x2=4

A harmadik is kétféle állásban lehet, újabb szorzás: 2x2x2=8

Ugyanez a negyediknél: 2x2x2x2=16


Ha mindenképp ábrázolni akarod, akkor inkább nevezd el az állásokat, on legyen n, off meg f

1: nnnn

2: nnnf

3: nnfn

4: nnff

5: nfnn

6: nfnf

7: nffn

8: nfff

9: fnnn

10: fnnf

11: fnfn

12: fnff

13: ffnn

14: ffnf

15: fffn

16: ffff

2022. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meg nem fontos a sorrend, mert mondjuk ott hevernek a kapcsolók az asztalon, csak az számít , hány darab van az adott állásban:


4n

3n1f

2n2f

1n3f

4f

2022. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha érdekel az ilyesmi, akkor a kombinatorika kulcsszóra keress rá.
2022. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!