Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A bme vegyészmérnöki szakán...

Apacs01 kérdése:

A bme vegyészmérnöki szakán mennyire nehéz a fizika és a matek?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, kémia-biosz fakton vagyok, mert gyógyszerész szerettem volna lenni. Most viszont elbizonytalanodtam, mert összehasonlítva a gyógyszerészek és a vegyészmérnökök mintatantervét, a vm-é sokkal jobban érdekel. Matekból utóbbi években 5ös voltam nagyobb megerőlködés nélkül, mert eléggé alap szintet kértek számon, fizikából témakörtől függött, h milyen jegyeim voltak, idén 5ös, előtte egyszer volt 3as, mert online időszakban alig tanultam, ezért sok helyen lehetnek hiányosságaim, és idén sajnos nincs fizikánk.

2022. szept. 4. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok végzős a BME-n. BME-re az egyik tárgy aminek a pontjait viszed az a matek.


Ha egy közép nyelvvizsgád van akkor csinálj egy jó emelt kémiát + min bioszt a +50 pontért + jó matek közepet akkor biztosan felvesznek, ha van C1 nyelvvizsgád akkor a biosz emelt felesleges.


Amikor a VBK-ra jelentkeztem én is féltem mert fizika nem az erőségem, de az egyetemen a legelejétől kezdve átbeszéltük az anyagot és megértettem. Ha ugyan az lesz a fizika tanárod mind nekem akkor semmi baj nem lesz, nekem a mechanikát és elektrodinamikát is Bokor Nádor úr tartotta aki egyszerűen zseniális. Nyilván vannak egyéb nem teljesen fizikás tárgyak mint a fizikai kémia, fizkém az nagy szívás de az gyógyszeren is van szerintem. Szinte az összes mérnöki tárgynál előjön a fizika de az bőven megérthető szinten.


Szerintem ha matek nem a gyengéd akkor a matek lazán átvészelhető az egyetemen, kémiánál ez nem így van, nagyon érteni kell hozzá ha nem akarsz bukdácsolni.


Sok sikert az egyetemi felvételihez + egyetemi élethez😁

2022. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, ez most kicsit megnyugtatott😄
2022. szept. 5. 22:42
 3/3 Pikk Ász ***** válasza:
49%
Nagyon.
2022. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!