Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a tanítóképző? Sok a...

Milyen a tanítóképző? Sok a tanulni való? Sok tantárgy van? Fix órarend van? Nehéz az alkalmassági?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját intézményről tudok beszámolni (EJF).

Az alkalmassági nem nehéz, de pl itt az éneket kifejezetten szigorúan nézik.

A tantárgy viszonylag sok (mihez képest? Kinek mi a sok, mi a kevés?), de nem nehéz. Levelezősként munka és család mellett elbírom, bár tény, hogy nappalin biztosan több a ZH, a beadandó és a tervezetírás. Utóbbi azért melós, egy jó óratervet összehozni kezdetben azért simán vagy 8-10-15 órás munka, tantárgytól függően. Mellé még a gyakorlatok, az is sok időt visz el. Mondjuk ez meg nappalin nem okozhat gondot, levelezőn komoly logisztikát igényel.

Az órarend fix.

2022. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz az alkalmassági, de a tesi résznél azért jó ha tudsz futni, bukfencezni, jó az egyensúlyérzéked, ilyesmi. Mert ezt nézik. Tanítóknál nem annyira, bár nappalin sokkal sokkal jobban.

Óvónőknél levelezőn is jobban nézik. Nekem ez a tapasztalatom.

Az ének nem annyira nehéz, de azért legyen hangod, mert a gyerekeknek fontos, hogy helyesen hallják a dalokat majd.

A nyelvtani rész sem vészes, ha szépen tudsz olvasni, kiejteni, tiszta a beszéded. Ott az egyéb beszédhibákat próbálják kiszűrni, mert ugye a tanító tanítja meg a gyerekeket az alapokra és nem lehet beszédhibája.


A tantárgyakat illetően vannak könnyebb és nehezebb tárgyak, persze sok függ a tanártól illetve hogy te milyen beállítódottságú vagy.

De én úgy gondolom megcsinálható. Ha szeretsz tanulni és könnyen tanulsz biztos, hogy meg tudod csinálni jó eredménnyel.


Nálunk fix órarend volt. Első évben sok közös óránk volt az óvósokkal, néhány a csecsemősökkel. De aztán a későbbi években szétvált.


Én levelezőre jártam, család mellett meg tudtam csinálni.


Inkább nekem ami nehezebb volt felnőttként, család mellett, munka mellett az hogy a gyakorlatokat hogyan oldom meg.

Egyrészt ugye keresni helyet, ahol fogadnak. Másrészt elég sok gyakorlat van levelezőn is és ha valakinek nem olyan a munkahelye nem könnyű még azt is megoldani. Mondjuk én más területen dolgoztam, de volt aki már abban dolgozott, őket, sokukat jobban elengedték.

A két hetes egybefüggő szakmai gyakorlat negyedik évben levelezőként, munkahellyel nem volt könnyű megoldani, de sikerült.


Meg amit az első hozzászóló is írt, az óratervek összehozása rengeteg időt elvett. Nem is azért pont, hogy nehéz, hanem, hogy beleférjen egy óra terve a 45 percbe, legyen benne játék, legyen benne fejlesztés, de add is le az anyagot, közben le is legyen csekkolva, hogy kb mit adtál át nekik. Akkor ugye a formai elemek, stb stb. Úgy összességében, ha jót akartál kiadni a kezedből sokat kellett rajta dolgozni. Bár amikor mentem gyakorlatra és oda készítettem az adott óra tervét, azért egy jó óraterv, hatalmas segítség. meg hát persze pont ezért írjuk. :)

De nekem is rengeteg időm volt benne. De sokat fejlődtem így utólag.


Te hova szeretnél menni, melyik egyetemre? Hány éves vagy?

2022. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szóval az alkalmassági abszolút intézményfüggő. ha nem annyira tudsz énekelni, akkor nem az EJF-en csináld! Tanító szakra itt nagyon fontos, és ha még át is csúszol rajta éppancsak, később vért fogsz izzadni. Ha az erőnléteddel van némi gond, akkor viszont abszolút javaslom, mert úgy is simán ment, hogy kb 20 éve nem mozogtam semmit.
2022. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!