Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önköltségesek! Mennyit fizette...

Önköltségesek! Mennyit fizettek a képzésetekért félévente? Fix díjas vagy alapdíj+kreditdíj?

Figyelt kérdés
Milyen szakon vagytok?
2022. szept. 4. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
A felvi.hu-n az összes szak félévenkénti önköltsége megtalálható. Ez felvett kreditektől független, fix díj, amit minden félév elején be kell fizetni (bár vannak egyetemek, ahol két részletben is lehet).
2022. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
PPKE JÁK, jogász, levelező munkarend (csak önköltséges formában indult): 280.000 Ft/ félév fixen
2022. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Valóban felvin minden önköltséges szak díjára rá lehet keresni, felesleges itt körbekérdezni, ha érdekel valami bármikor meg tudod nézni, én pár éve még évekre visszamenőleg is meg tudtam nézni az árak változását. Nem egységes, szakon belül is változik - egyetemtől függ, illetve a levelező általában (ahol van) olcsóbb valamivel, mint a nappali.
2022. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
165 ezer/félév, levelező.
2022. szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy fennvan felvin, de nem az érdekel, főleg arra vagyok kíváncsi, hogy hol kreditarányos a tandíj és ott mennyi az alapdíj.
2022. szept. 5. 00:37
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
#5: A tandíj sehol nem kreditarányos, hanem fix összeg. Ez alól csak egyes egyetemeken van egy olyan kivétel, hogy ha a mintatanterv szerinti aktív félév-számot túlléped, és még nem végeztél, akkor onnantól egy csökkentett, fix összeg (pl. a korábbi tandíj fele) plusz a felvett kreditek arányában fizetendő összeg a tandíj. De ez a lehetőség nem minden egyetemen van meg: van, ahol még akkor is beszedik a teljes tandíjat, ha túlléped az ajánlott félévek számát és egyetlen teljesítetlen tárgyad maradt csak.
2022. szept. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Ez hülyeség. Nálunk kreditarányos, félév elején be kell fizetni egy alapdíjat, hogy aktiválva legyen a félév és a tárgyfelvétel után írják ki a kreditdíjat. Nem értem, miért kell f*szságokat írni, ha nem értesz hozzá.


Nem, nem léptem túl semmit, az első félévtől kezdve így működik (BME).

2022. szept. 5. 08:36
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha megnézted volna a felvit, vagy esetlegesen a kiszemelt egyetemek szabályzatait, akkor tudnád, amit a hatos leírt. A tandíj Magyarországon mindig is fix összeg volt félévente minden egyetemen, amit félévente egy megadott határidőig kell egy összegben befizetni, illetve egyes egyetemeken lehet kérvényezni, hogy két részletben kerülhessen befizetésre a tandíj. Nem hinném, hogy lenne bármilyen elenyésző kisebbség, ahol nem félévente fix összeg van, miután alapvetően az embereknek mindenhol kb. a mintatantervet kell követniük, amitől a sokszor egymásra épülő tárgyak esetében csak egy bizonyos szintig tudnak eltérni, tehát nem én döntöm el, hogy következő félévben 30 kreditet vagy 60-at veszek-e fel, illetve felvehetek 5 kreditet is, de akkor esélyem sincs időben végezni az egyetemmel. Tehát semmi értelme nem lenne kreditarányosan fizetni egy egyetemet félévről félévre, mert a mintatantervben megvan, hogy pl. 300 kreditet kell az egyetem befejezéséhez teljesíteni, és hogy ez mely tárgyak teljesítésével történhet meg, így végeredményben ugyanúgy kellene kijönnöd. És ilyen kreditarányos rendszer, amit túllépésnél, megmaradó tárgyaknál a hatos válaszoló ismertetett, valóban nem sok helyen divat, és ezt is kérvényezni kell, nem automatikusan jár. Mivel a képzési idő túllépésről van ilyenkor szó, legfeljebb nagyon kevés hátramaradt tárgy esetén (több tárgynál ugyanúgy teljes összeget kell már általában fizetni), ezzel kár számolni úgy, hogy még el sem kezdtél egyetemre járni.
2022. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy nálatok a BME-n van valami egyéb rendszer, de az országban ez nem egy általánosan bevett dolog, ha a legtöbb szakot megnézed az egyetemeken, mindenhol fix összeg van.
2022. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Írország, levelező mesterszak, 4000 euro azaz 1.600.000 forint / év.
2022. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!