Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes gitár tanárhoz járnom...

Érdemes gitár tanárhoz járnom vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, magányos és mentális betegségem is van. Kényszerbetegségre szedek gyógyszert. Nem rég vettem egy elektromos gitárt, elkezdtem gitár tanárhoz járni. A c dúr skálát tanította első órán és metronomra is játszanom kell és nem nagyon megy. Meg rájöttem arra, hogy mennyire fér ez a dolog bele az időmbe. Kezdjük ott, hogy ingázok. Háromnegyed hatkor kelek. És este hatra érek haza. Megfürdök, vacsorázok és este hét van. Héttől mondjuk gitározok este nyolcig és nagyjából meg is unom, meg szeretek még sorozatot nézni lefekvés előtt. Mivel mióta gyógyszert szedek hétköznap nagyon fáradt vagyok, így 8 óra alvás az mimimum, hogy valamennyire kipihenjem magam, de akkor is fáradt vagyok, ami abból is fakadhat, hogy nagyon laza munkahelyem van és szinte csak unatkozok egész nap. De hétvégén is kb. 10 óra alvásigényem van. Szabadidőmben fontos nekem még a futás, hetente háromszor. Ez a betegségemre is jót tesz, meg amúgy is szeretem. Emelett még a sorozatnézés és filmnézés (scifik főleg) is fontos számomra. Futás kedd és csütörtök este munka után, meg vasárnap történik. Szóval például este kilencre van az kedden és csütörtökön, hogy neki tudnék állni gitározni, de csak pár percet tudok gyakorolni, hogy kialudjam magam. Pénteken délután lesznek pesten a gitár óráim, szóval lesz este nyolc mire hazaérek aznap vidékre. Kedvelem a rock zenét és szeretek dalokat írni, viszont nem tudok továbblépni az alap akkordozós szinttől, ami nem is hangzik jól elektromos gitáron, csak akusztikuson. Viszont felmerül a kérdés, hogy a gyógyszerem mellékhatásai, meg a szabadidőm és egyéb érdeklődéseim függvényében mennyire van értelme gitár tanárhoz járnom és mennyit kéne gyakorolnom és fogom-e bírni? Nem lenne elég online továbbfejleszteni a tudásom? Nem tudok dönteni, hogy mi legyen.

2022. szept. 7. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs időd és türelmed napi 20-30 percet gyakorolni akkor nem érdemes ezt erőltetni.


Azt vedd hozzá, hogy ahhoz, hogy valami szokássá váljék, ahhoz 21 napon keresztül minden nap csinálnod kell. Tehát kb. 3 után tudnád megmondani, hogy akarod-e ezt csinálni vagy nem. Ennyi türelmet szavazhatsz a projektnek.


Amiket írtál a mentális állapotodról annak mondjuk pont jót tenne egy kis zenélés, de amúgy zongorával lehet, hogy jobban járnál. A gitár nem olyan könnyű hangszer, mint ahogyan az videóról tűnik. Keményen meg kell érte küzdeni.

2022. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A zongora nem érdekel. Meg más hangszer sem. Gitáron szeretnék dalokat írni, rock zene kedvelő vagyok.
2022. szept. 7. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor határozd el, hogy minden nap gyakorolsz egy kicsit, és tűzz ki egy célt, hogy mondjuk 1/2 évig nem adod fel. Ami jó, hogy a felnőttek könnyebben, gyorsabban tanulnak gitározni, úgy vettem észre.
2022. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

A gitárnál nem olyan fontos a tanár, ha csak egy hobbi. De bevallom, nincs összehasonlítási alapom, sosem jártam tanárhoz. Csináltam minden nap, mert szerettem csinálni.


Metronómmal gyakorolni nagyon nehéz, de megéri. Szerintem nem gond, ha lassabban haladsz, mert éppen kevesebb az időd, a lényeg, hogy örömet okozzon.

2022. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetben nagyon fontos a tanári segítség. Ha kedden és csütörtökön csak egy pár percet tudsz gyakorolni, az is tiszta haszon.
2022. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is voltak mentális betegségeim. Depressziós és pánikbeteg voltam mint állat. Szerintem a zenélés, a rock gitározás az ami kihúzott belőle mert elterelte erről a figyelmem. Az igaz hogy már tini koromban tanultam és harminc évesen lettem beteg de ez nem számít semmit. Azóta minden rendben, nincs többé olyan hogy depis hangulat, tulajdonképpen nem is emlékszem milyen az, gyógyszer, alkohol sincs. Szerintem ha untat a gitározás nem boldogít akkor hagyjad és keress más hobbit, viszont tudd azt hogy a zene tanulás és ami vele együtt jár az sport, meg kell küzdeni érte. Nem mint felülni a nyeregre és megtanulni kerékpározni.
2022. szept. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!