Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én AK szakra akarok menni...

Én AK szakra akarok menni majd és 2024-től nem kötelező az emelt érettségi ezáltal nem muszáj matekból érettségizni, mit gondoltok adjam le a matekot és vegyem fel a törit mert így hogy nem kötelező inkább emeltezek töriből az 50 plusz pont miatt?

Figyelt kérdés
Mert nem hinném hogy az a 100 pont amit majd az egyetemek döntenek el csak a matekra adnának plusz pontotkat, szerintem elfogják fogadni az angolt és törit is emelten, mert akkor nem lenne értelme annak hogy eltörlik az emelt érettségit mint követelmény.

2022. szept. 7. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mateknak ezerszer több értelme van, mint a törinek, akkor is megtartanám, ha középszinten érettségiznék belőle. Egyébként a többletpontokról valóban az egyetemek döntenek, de nem biztos, hogy ne lenne kötelező az emelt matek erre a szakra 2 év múlva.
2022. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez a baj, hogy nem tudjuk hogy kötelező lesz-e vagy nem, de ha nem lenne kötelező a matek biztosan, akkor sokkal könnyebb a töri amit megtanulsz és kész mint a matek ami emelten azért más szint, eddig 0 tanulással 4-5 voltam matekból, de ez nem jelent semmit, mert mondta a matek tanárom hogy tavaly 18-an kezdték a felkészülést akik 5-ök voltak és abból senki nem ment el emeltezni mert nem értették elvesztették a fonalat és írt mindegyik 100%-os közepet, szóval nem akarom azt hogy elkezdem a matekot és akkor nem emeltezek mert akkor inkább megyek törire amiből biztosan emelteznék.
2022. szept. 7. 16:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Talán annyival jobb az hogy járok emelt matekra és közepezek hogy az egyetem meg talán az érettségi könnyebb lenne
2022. szept. 7. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem: egy mezei üzleti alapszakon is kb. egy hónap alatt ledarálják az emelt matek anyagot, és onnantól csak az újdonságok jönnek. Tudom, mert faktra jártam, utána gazdálkodási és menedzsment szakra. AK-n ennél két nagyságrenddel több és összetettebb matekot fogsz tanulni nagyjából az első perctől.
2022. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Matekkal nincs bajom mondta a tanárom is hogy nyugodtan menjek faktra, csak itt a felvételi a lényeg hogy "szenvedjek" a matekkal és lehet nem emeltezek ezáltal -50 pont vagy "simán" meglesz a töri amit egyébként is imádok több éve kitünő vagyok belőle.

Tisztába vagyok vele hogy egyetemen milyen a matek szint van PSZ-es haverom.

2022. szept. 7. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
AK-ra a kötelező emeltek előtt is kértek emelt matekot ha jól rémlik (bizonyos szakokon alapból volt emelt, csak ugye behozták, hogy mindenhova kell). De szerintem ha nem is várják majd el az emelt matekot akkor is kell oda, el lehet vérezni nélküle könnyen.
2022. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, kiváncsian várja szerintem mindenki hogy mint hogy lesz. Mert ha tényleg nem lesz kötelező akkor nagyon felfog higulni a magyar szint
2022. szept. 7. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!