Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érdekel a biológia, de NEM...

Ha érdekel a biológia, de NEM akarok emberekkel foglalkozni, akkor milyen szakmák közül tudok válogatni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 10. 01:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Állatorvos, állatgondozás, állattenyésztés

Kertészmérnök

Agronómus

2022. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi!


Van valamilyen komolyabb vagy különlegesebb? Ahol kutatni lehet, esetleg új fajokat felfedezni, tanulmányozni.

2022. szept. 10. 02:01
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem vegyész a legjobb :) Esetleg mikro biológus :) utóbbin belul lehet egész sok terület választék :)
2022. szept. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ui: bár a vegyész lehet gyógyszer ipari is ( ami emberrel kapcsolatos ) pl sok vegyipari cég stb keres ilyesmit, nagy piaca van szerintem . Pl mellek termékek, vagy gyártással kapcs. Ez lehet rengeteg. Én ilyesmi cégnél dolgozom, nálunk rengeteg vegyész van . Ha érdekelnek a különféle dolgok gyártási folyamata , pl cipők stb … rengeteg példa van. A műanyag teren ( pl ezt nem partolom) , de itt igazán tudsz mozogni :)
2022. szept. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Etologus, ornitologus, biológus
2022. szept. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es: Az ilyesmi nem vonz. Nem szeretek emberek között lenni és a biológiájuk se érdekel, illetve az ahhoz kapcsolódó ágazatok. Az állatok érdekelnek; mindenféle már kihalt és ma élő faj, nagyragadozók, hüllők, "bizarr életformák" (egy Paul Davies könyvben így fordították azokat a mikroorganizmusokat, amik extrém, más életformák számára mérgező, élhetetlen környezetben élnek, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a megfelelő magyar szó rájuk).

2022. szept. 10. 02:44
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

# 4 voltam :)


A vegyipari biológus nem igazán foglalkozik emberekkel :D inkább az anyagok különféle felhasználási módjait próbálja felkutatni üzleti célból :)


Bár ez alapján szinte a paleontológust mondanám reszedre :)

2022. szept. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7: De többel kell érintkeznie közülük, mint annak, aki egész nap a lajhárokat lesi egy fáról. :)

Az üzletnek alárendelt művészetnek sincsenek túl szép eredményei, az üzletnek alárendelt tudomány sem tűnik nekem túl érdekesnek, a praktikus dolgokat könnyen megunom. Ha fel lehetne fedezni, hogy egy idegen bolygón van valamilyen kezdetleges élet... na, azt izgalmas lenne tanulmányozni. :D

2022. szept. 10. 03:06
 9/21 A kérdező kommentje:
Közben rákerestem, és megvan a magyar kifejezés; extremofil életformákra gondoltam a Paul Davies könyv kapcsán.
2022. szept. 10. 03:17
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Jobb, ha a földön maradsz.

Állatorvosi Egyetem


[link]

2022. szept. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!