Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az osztálykirándulásra szokott...

Az osztálykirándulásra szokott menni az osztályfőnök családja?

Figyelt kérdés
Most pénteken délelőtt voltak a friss elsőseim vadasparki osztálykiránduláson. A tanárnőnek ott volt a férje és 3 gyereke (egyikük ovis, másik kettő iskolás) Ez szokás? Meglepődtem mert én biztos a családomra figyelnèk akaratlanul is (csúnyán fogalmazva zavarnànak a munkámban) 3 asszisztens kísérő volt még a 22 gyerekkel. Mi szülők sem mehettünk még az szmksok sem. Természetesen nem akarom ezt seholsem szóvá tenni csak érdekel, hogy ez mindenhol így van-e.
2022. szept. 11. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Van még tanár és segítő nettó 200-ért?

Szolga mentalitás.

2022. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ebben a suliban jelenleg nincs betöltetlen állás (le is kopogom) Egy németes volt tavaly, de oda is felvettek valakit. Tény, hogy szuper a suli (épületek, felszerelés, vizes blokk, nemzetközi programok stb) Az átlagnál kisebb az osztálylétszám és a csak 2 osztály indul évfolyamonként. Mi a nagyobb gyerekeimmel már 9 éve is szerettük és azóta még jobb lett, jó a közösség is. Persze a 200.000 Ft akkor is kevés, de itt nagyon összetartó a tanári kar (szerintem ezért is maradtak)
2022. szept. 11. 23:48
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem szokatlan szerintem, nálunk is volt

így

2022. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott.
2022. szept. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk rendszeres volt az olyan kirándulás, ahová mindenkit szeretettel vártunk. Aput, anyut, szomszédot, barátot, erre természetesen jöttek az osztályfőnök gyerekei is (a felesége nem, az örült, hogy egy napra megszabadult az egész családtól). De ez már felső tagozatban volt. Fantasztikus osztályfőnökünk volt, havi egyszer szervezett ilyen kirándulást, szombatonként volt, és amúgy nem volt kötelező.

Nekem fura, hogy szülők nem mehetnek, de az osztályfőnök családja igen.

2022. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hosszúhajú ***** válasza:
100%

sose hallottam ilyet. az osztálykirándulásnak nemcsak az a feladata az ofőnek hogy pórázon tartsa a gyerekeket, hiszen ő az ofö, megismernie kéne őket, ő az, akihez elvileg elsőként lehet fordulni ha gond van, ezért össze kell csiszolódni, nem a saját családi kapcsolatait kell erősíteni hanem a közösségét... ennyi erővel bárki vihetné a saját családját, miért csak ő? tanár vagyok...

remek ofőim voltak, tényleg személyre szabottan foglalkozott velünk, és az az idő csak a miénk volt...

2022. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szokott lenni családi nap, bográcsozás, vásár, Adventi rendezvények stb ami nyilvános, az iskolából bárki mehet. Az osztálykirándulás nekünk szülőknek eddig is tabu volt, nem is szívesen mennék mert szerintem zavarnám a gyerekeimet. Szmksként mentem 2x ottalvósra még a nagyokkal (tanár kérte) mert eü-s vagyok és így nyugodtabb volt. A mostani tanárnő is aranyos, eddig nem ismertük nagyon (a nagyokat anno nem tanította) Csak meglepett a családjával mert ugye első kirándulás, még ő sem ismeri jól a gyerekeket az osztályból. Mondjuk nem volt semmi gond, mindenki épségben hazáért és jól érezték magukat a gyerekek.
2022. szept. 12. 00:32
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Normális helyen ilyen fel sem merül. Elvégre van 2,5 hónapja nyaralgatni a családdal.
2022. szept. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hosszúhajú ***** válasza:
és első kirándulás volt, nem is ismerte a gyerekeket? most már fel is háborodtam. sok mindent elárul róla... és így már olyanná vált a szitu, hogy szóvá is tenném.
2022. szept. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem jött egyetlen tanárnak egyetlen családtagja sem. Hiszen ez nekik munka, nem szórakozás. Ők felelősek 30 gyerek épségéért.


Ugyanakkor, ha jól számolom, itt a segítő létszám messze túl volt tervezve. Nálunk 30 gyerekkel ment volna egy ofő és senki más. (Ottalvós kirándulásra az ofő + 1 tanár.) Itt meg volt 22 gyerekre az ofőn kívül 3 asszisztens. Szerintem ezért gondolta az ofő, hogy belefér az, hogy saját maguknak családi napot csinál osztálykirándulás ürügyén. Végül is, ha a gyerekekre volt, aki figyelt, és ők (a gyerekek) is jól érezték magukat, akkor nincs mit szóvá tenni. Ezzel együtt, ha én tanár lennék, biztos nem csináltam volna ilyet.

2022. szept. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!