Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet hivatalos IQ tesztet...

Lehet hivatalos IQ tesztet kitölteni 18 alatt?

Figyelt kérdés
A Mensa IQ hungaria honlapján 18 fölött lehet csak rendes tesztet kitölteni, ami nem az oldalon megtalálható próba (elvileg azt se lehet, de ugye oda azt írsz be kornak, amit akarsz). Ki tudok valahol tölteni IQ tesztet, ami megbízható eredményt ad, vagy várnom kell, amíg nagykorú leszek?

2022. szept. 19. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
A hiteles, hivatalos teszt a Mensa tesztje. A valódi tesztjük sokkal nehezebb, mint a netes, én a netest sokszor megcsináltam és a legtöbbször kijött, hogy 125 fölötti, az igazin pedig nem lett meg a szint. Ennek az az oka, hogy a netest az átlagra (100- as IQ) kalibrálják, a papíralapút pedig az átlag felettiekre.
2022. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BringaManó ***** válasza:

#0: "A Mensa IQ hungaria honlapján 18 fölött lehet csak rendes tesztet kitölteni, ami nem az oldalon megtalálható próba (elvileg azt se lehet, de ugye oda azt írsz be kornak, amit akarsz)."



nem egészen így van: a figyelmeztetés azt mondja, hogy 17 éves kortól érvényes, ezért gyere vissza ha betöltötted a 17-et, de egyébként már 16-ra is továbbenged.


(a személyes tesztírásnál valóban 18 év az alsó korhatár)


"Ki tudok valahol tölteni IQ tesztet, ami megbízható eredményt ad, vagy várnom kell, amíg nagykorú leszek?"


Nyilván van kiskorúaknak szánt IQ-teszt is (sőt, az IQ-tesztet eredetileg ugye gyerekek mérésére találták ki), a gyerekekkel foglalkozó pszichológusokat kéne megkérdezni, hogy mikor-hol-mennyiért lehet egy ilyet elvégeztetni.


---


#1: "A hiteles, hivatalos teszt a Mensa tesztje."


Marhaság, sokféle IQ-teszt van, és sok helyen csinálnak, a Mensa csak az egyik hely, és csak az egyik teszt, nem "_a_ hiteles, hivatalos teszt".


"A valódi tesztjük sokkal nehezebb, mint a netes, én a netest sokszor megcsináltam és a legtöbbször kijött, hogy 125 fölötti, az igazin pedig nem lett meg a szint."


Ha jól értem, az igazin "a szint" a 130 feletti eredményt jelenti. Ha ehhez hozzávesszük azt is, hogy "a netest sokszor megcsináltad" (kvázi begyakoroltad), akkor végül is nincs ellentmondás: ezek szerint kb. "határeset" vagy, vagyis a 125 fölötti érték esélyes, bár a gyakorlás miatt az is lehet, hogy kicsit felfelé torzít, és az is lehet, hogy 130 körüli vagy, csak épp nem voltál jó passzban a tesztíráskor.

Erre még nem mondanám, hogy "sokkal hezebb". (Persze ha a személyes teszten az jött ki, hogy 100 alatti vagy, akkor más az ábra... :-)


"Ennek az az oka, hogy a netest az átlagra (100- as IQ) kalibrálják, a papíralapút pedig az átlag felettiekre."


Ettől még nem kellene különböző eredméynt adnia: ez csak arról szól, hogy melyik tartományban ad pontosabb ("szűkebb") eredményt, hol nagyobb a "felbontása".

2022. szept. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!