Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen bejártok minden órára?

Egyetemen bejártok minden órára?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktatok órákra járni? Bementek minden előadásra és gyakorlatra, amire csak tudtok? Vagy mindenhol kihasználjátok a megengedett hiányzást? Vagy ti hogyan csináljátok ezeket?

2022. szept. 20. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Mikor hogy...


volt, hogy egy időben volt két órám és "benn voltam" mindkettőn :D

2022. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Csak a gyakorlatokra járok be, dolgozok suli mellett.
2022. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Általában bejárok mindenre. Ha beteg vagyok vagy nagyon rossz egy óra, akkor van, hogy kihagyom, de általában bemegyek max ott másr csinálok. Én is dolgozok mellette, bár nekem rugalmas meg homeoffice is van, szóval egy rosszabb órán is tudok dolgozni.
2022. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Persze ha nagyon közbejön valami (akár betegség, akár egy fontos program, munkalehetőség), akkor kihagyok egy-egy órát. Persze prioritásokat is állítok, hogy kötelező-e egy óra, és hogy mennyire fontos tárgy, na meg, hogy mennyire lehet bepótolni utólag az anyagot.
2022. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Alapszakon és mesteren is majdnem mindenre bejártam/bejárok.

Mindkettőn sok a katalógusos óra, főleg gyakorlatok, de sok előadás is katalógusos, gyakran van névsorolvasás. Alapszakon félévente átlagosan 1 órám volt, amit mindvégig kihagytam (a 12-14ből...), ezek jellemzően katalógus nélküli, reggeli, unalmas előadások voltak. Ezen felül csak akkor hiányzom, ha beteg vagyok vagy halaszthatatlan programom van.

2022. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem járok be minden órára. Gyakorlatokra mindig bejárok, főleg, hogy van ahol a jegy egyrészét az órai munka adja, szóval az ember magával tol ki, ha nem megy be órára. Pluszban vannak matekos óráim, és azok általában nem katalógusosok, de a legtöbb tanár elég jól magyaráz, szóval ha az órán simán meglehet érteni az anyagot, akkor miért ne járnák be. Legalább akkor itthon már csak gyakorolni kell, és nem azon kell ügyködni, hogy kitaláljam, hogy még is hogyan kell elindulni a feladattal.


Viszont, az előadásokra nem járok be annyira. Igazából főleg idén sok olyan tantárgyam van, amiből ugye van előadás és gyakorlat is, de a jegy nagyrészét a gyakorlat adja, az elmélet nem is annyira kell. Illetve sok előadás diasora a tanár hozzáfűzött mondandója nélkül is könnyen értelmezhető, illetve a tankönyvben szó szerint ugyanaz van, mint a diasorokon, csak jobban kifejtve. Szóval ha az ember átolvassa a könyvet a diasor mellé, akkor a diasor is rögtön jobban érthetővé válik, szóval én őszintén, időpazarlásnak érzem az előadásokra való járást. Pláne, hogy sok előadás elég nyomorék időpontban van, és már csak azért sincs kedvem bejárni. Pl. múltkor is, 3 előadást kihagytam, hazajöttem, és itthon átnéztem a diasorokat és elolvastam a könyvben a fejezeteket. Szerintem hasznosabb volt a napom, mintha csak bementem volna az előadásra.

2022. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a tanártol függ. Ha nehéz az anyag és a vizsga akkor igen.
2022. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!