Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esetben veszítheti el...

Milyen esetben veszítheti el az ember a kollégiumi férőhelyét?

Figyelt kérdés

Egészségügyi vészhelyzet miatt nem tudok mostanában a kollégiumban lakni. Az egyetemen már elfogadták a kedvezményes tanrendre vonatkozó kérelmemet, így az ottani hiányzással szerencsére nem kell foglalkoznom.


Viszont így a következő hetekben képtelen leszek a kollégiumban lakni. Nem akarok teljesen lemondani a férőhelyemről, ugyanis pár lehet, hogy a félév második felében már be tudok majd járni az egyetemre és akkor szükségem lenne erre a férőhelyre.


Ilyen esetben mi történik? Elvehetik azért a kollégiumi férőhelyemet, mert nem lakom ott hetekig, rosszabb esetben kicsit több mint 1 hónapig?



2022. szept. 27. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nincs. Bár én nem vagyok koleszos, vannak barátaim, akik abban laknak, és ahogy hallom, igazából senkit sem érdekel, hogy te mennyit vagy a szobádban, senki sem ellenőrzi.
2022. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizeted és nem követsz el semmi főbejáró bűnt (pl felgyújtod vagy ilyesmi), akkor nem tehetnek ki. Tudok olyat, aki erasmussal külföldön volt és közben volt kolija itthon. De nagyon sokan úgy költöznek a párjukhoz, hogy fenttartják a kolis helyüket.


Majd ha lejár a szerződés (fél év vagy egy év múlva) és újra kell jelentkezni, akkor okozhat ez gondot, kolija válogatja. A legjobb, ha beszélsz az igazgatóval.

2022. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!