Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodév végén megérné orvosi...

Másodév végén megérné orvosi egyetemet váltani (szimplán másik városban folytatni)?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves hallgató vagyok a SOTE-n, de egyre többet dilemmázok, hogy év végén átjelentkezzek-e az SZTE ÁOK-ra. Eredetileg szegedi vagyok, és őszintén eszméletlenül hiányzik a város, a család, barátok, Pestből eléggé kiábrándultam az első évem alatt, annak ellenére, hogy anno én erőltettem Pestet (persze 18 évesen még mentem a gyerekeszem után, senkire sem hallgatva). Nagyon vágytam már önálló életre és a fővárosba való belekóstolásra, de úgymond "kicsit" pofára estem, rájöttem, ez nem az én világom, nagyon nem szeretek itt élni.

Magával az oktatással és az egyetem nehézségével nincs gondom, viszont nem érzem azt a "egyetemi éveid a legszebbek" dolgot sem, a közösséggel kapcsolatban is többre számítottam, ami ismét picit kiábrándító.

Nem tudom megérné-e végigcsinálni ezt a (jobb esetben) maradék 4 évet itt Pesten, vagy még másodév végén hazaköltözni és ott folytatni az orvosit. Tartok attól, hogy nagyon idegennek érezném magam az ottani, már két éve összeszokott közösségben, vagy megbánnám az egyetem váltását, viszont a szívem valahogy még mindig hazahúz.

(Bocsi a hosszú lelkiért, a negatív kommentektől pedig légyszi kíméljetek, így is ostorozom magam eleget :D)



2022. szept. 27. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az SZTE ÁOK-ra hazai általános orvostudományi karról, kizárólag önköltséges

finanszírozási formában legalább két sikeresen teljesített félév után, az adott tanév

kezdetét megelőzően engedélyezhető átvétel a tantárgyi különbözőségek figyelembe

vételével.

Átvétel akkor lehetséges, ha az általános orvosképzés során megszerzendő kreditpontok

legalább felét a diplomát adó SZTE ÁOK - on teljesíti a hallgató. Az átvétel további feltétele

a két utolsó félévben az SZTE ÁOK-on is kötelező tárgyakból teljesített legalább 30

kreditpont megszerzése. Nem vehető át az a hallgató, akinek tanulmányi átlaga a kötelező

tárgyakból az utolsó lezárt félévben nem éri el a 3,0 értéket, illetve hallgatói jogviszonya

fegyelmi vétség miatt szűnt meg. Nem vehető át az a hallgató sem, aki elismertetni kívánt

tanulmányait több mint 5 naptári évvel korábban szakította meg.

2022. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Egy cipőben járunk, csak én Pesti vagyok és nem akarok Szegedre (vagy vidékre) menni az orvosira. Pontosan hasonló okokból, itt van a megszokott környezetem, és ha leköltöznék vidékre, akkor kvázi új életet kellene kezdenem, amit nagyon nem akarok. Ezt persze a családom és a többi ember nem igazán érti meg, gyakorlatilag ostobának néznek és értetlenkednek, úgyhogy én teljesen meg tudom érteni a dilemmádat. Szerintem nyugodtan jelentkezz át, ha még mindig nem érzed jól magad Pesten.
2022. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló kizárólag az önköltséges képzési formát nézte, kivéve ha csak önköltségesre lehet átjelentkezni, ami szívás.

Azt tudom, hogy a SOTE-ra 2 év után át lehet jelentkezni államilag támogatott képzésre, ha teljesítettél 30 kreditet és a tanulmányi átlagod 3,51 felett van.

Szerintem a SZTE-n is hasonlóan történik az átvétel, de azért érdeklődj meg.

2022. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. Idéztem az átvételi szabályzatukat!
2022. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom, de azért megér egy próbát felhívni őket, hogy nincs-e mégis valamilyen opció átjelentkezni az államilag támogatott képzésre. Ennyin ne múljon.
2022. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5. Te ennyire értetlen vagy? Milyen opciót akarsz még?
2022. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6: Haha, ha tudnád hogy mennyi olyan dolog jött nekem össze az életben pusztán csak azért, mert mertem kérdezni, akkor nem kérdeznél ilyet.

Hogy csak egy példát mondjak, nem tudtam időben befizetni az önköltséges képzés díját, és hiába fenyegettek a hallgatói jogviszonyom megszüntetésével, képes voltam a kérdezgetésemmel, nyaggatásommal meghosszabbítani a felszólítást egy félévvel. Pedig hivatalosan ott szerepelt feketén-fehéren, hogy 1 hónapos a türelmi idő a befizetésre. Tudom, hogy ez nem analóg az átjelentkezéssel, de veszíteni semmit sem fog a kérdező, ha megérdeklődik, hátha van valami apróbetűs rész, vagy kivétel, amivel élhet.

2022. szept. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ki lehet játszani a rendszert is, ha tényleg ez a feltétele az átjelentkezésnek, pl. megcsinál önköltségesen egy félévet (ami nem olyan sok, tkp. 2 hónapnyi rezidensi munkából vissza lehet fizetni, ha felveszi rá a diákhitelt), és a jó tanulmányi átlag miatt a következő félévben már át is kerül támogatottra.


(Amúgy a tájékoztatában csak annyit írnak, hogy a képzés önköltséges formában KEZDŐDHET MEG, ez pedig ugyanaz, hogy nem folytathatja majd a következő félévben finanszírozott képzésben).

2022. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*ez pedig nem ugyanazt jelenti, hogy nem folytathatja majd a követkző félévben finanszírozott képzésben.
2022. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
És még egy ötlet: a kérdező megpróbálkozhat újrafelvételivel is, a pontjai már megvannak (a vidéki egyetemeken alacsonyabb is a ponthatár), elvileg a tárgyakat, krediteket pedig elismerik és problem solved.
2022. szept. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!