Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy nem értem a...

Miért van az hogy nem értem a matekot úgy ahogy tanítják?

Figyelt kérdés

Nem értem az írásban levezetéseket, nem értem ezt a túlbonyolítást, de mikor fejben kell számolni, vagy valaki nagyon egyszerűen nem hivatalosan elmondja akkor egyből megértem...


Vagy ha épp én jövök rá dolgozat közbe az egyszerű megoldásra...



Egész egyszerűen órán sosem értem a "hivatalos" tananyagot úgymond. Mindig fejben szoktam a saját logikám szerint. Hogy tudnék ezen változtatni? Mert hát nem mindig sikerült rájönni a dologra egy dolgozat írás közben.


2022. szept. 27. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el, az órai levezetésekben is ugyanúgy megvan a logika. Csak nem sikerül követned, mert vannak itt-ott hiányosságaid.


Túlbonyolításnak gondolod, de nem az.


A legjobb, ha minden órai levezetésen végigmész lépésről lépésre, és megbizonyosodsz, hogy igaz. Ha valahol nem érted miért következik a következmény, akkor neten utánajársz. Vagy google, vagy kérdést teszel fel valami oldalon, vagy a tanárnak.

2022. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehogynem az, fejben fele annyi lépésből megvan xD Számomra az.
2022. szept. 27. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Írhatnál példákat, hogy mik nem mennek, vagy számodra mik mennek feleannyi lépésből. De sokkal jobb az, hogyha a saját gondolatmeneteddel tudsz feladatot megoldani, viszont nem feltétlenül jó az a gondolatmenet, ami neked van (rossz logikával is eredményre lehet jutni), ezért (is) van az, hogy a tanárok megoldási sémákat „magoltatnak”, mert azzal biztosan eredményre lehet jutni.
2022. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gondolom, nem kell ecsetelnem, h a magyar oktatási rendszer mennyire elmaradott és hulladék.

mindig rossz voltam matekból, összesen 1 olyan matektanárom volt (magán óra), aki normálisan el tudta magyarázni többféleképpen. ő is csak azért, mert nála az EQ elég magas volt és nem mentek neki a nyelvek, ezért tudta, hogy türelmesen többféleképpen kell magyarázni mindig a tanulójához igazítva.

leérettségizni az ő segítségével tudtam, bizonyos sémákat hozzám igazítva begyakoroltunk, előtte még meg is buktattak matekból, egy olyan fiatal matektanár, aki még ahhoz is ostoba volt, hogy összehozon egy középfokút angolból vagy németből :D

2022. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!