Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmai vizsgán valóban olyan...

Szakmai vizsgán valóban olyan segítőkészek, mint egy érettségin mondjuk?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, egyszerűen elegem lett belőle, másodéves vagyok, de már előre tartok a vizsgáktól, hogy szisztematikusan arra megy rá a legtöbb oktató, hogy buktasson akkor is, ha kicsit is elbizonytalanodik, vagy leblokkol az ember. De nem csak ezért, más okból is otthagynám az egészet. Lenne is egy szakma, amit szívesen kitanulnék, s azt hallottam egy szakmai vizsgán majdnem olyan segítőkészek a vizsgáztatók, mint egy középszintű érettségin. Ebből mi igaz?
2022. szept. 28. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szakképzést átalakították olyan módon, hogy a modulzáró vizsgákat a képzőintézményben kell letenni a saját tanáraid előtt, az utolsó, ún. képesítő vizsgát pedig egy független vizsgahelyszínen.

Nyilván a nehézség és a segítőkészség relatív, teljesen máshogy állnak a vizsgázóhoz egy bolti eladó vagy egy okleveles adószakértő vizsgán. Segítőkésznek segítőkészek, de azt, ami középszintű érettségin van, hogy három kérdést feltesz a tanár, amire mondasz egy igent vagy nemet és kapsz egy kettest, arra ne számíts.

2022. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja, nem erre gondoltam. De gondolom azért nem az a hajtás van, mint egyetemen.
2022. szept. 29. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!