Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Messze az egyetemtől levelezőin?

Messze az egyetemtől levelezőin?

Figyelt kérdés

Volt már valaki úgy, hogy nem abban a városban lakott/tartózkodott, ahol levelezőire járt egyetemre?

Pécsre járok levelezőire és havonta egyszer kell bejárnom két napot egymás után, de ennyi. Nem szeretnék tovább Pécsen lakni, Debrecenbe költöznék és feljárnék Pécsre a vizsgákra/órákra. Másnak vannak ezzel tapasztalatai? Volt már más is ilyen helyzetben? Ha igen el tudnátok mondani a tapasztalataitokat?



2022. okt. 1. 15:36
 1/2 anonim válasza:
100%
Én Pestről jártam Debrecenbe, kb háromhetente, vonattal. Az IC-zést nagyon utáltam: hideg időben hideg volt (beteg lettem), meleg időben forróság, késések, járatkimaradások, órákról elkéstem, stb. Lehet az elmúlt három évben javult a MÁV nem tudom, a lényeg hogy ekkora távon nekem már megterhelő volt. A szállás ugyebár Debrecenben sem volt olcsó, vagy pedig nagyon kompromisszumos- a másik negatív élményem. Meg az egyetemen nem tudtam bemenni a könyvtárba amikor csak akartam, az is hátrányt jelentett (sok minden nem volt elektronikusan elérhető).
2022. okt. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én borsodi vagyok, de Győrbe, és Pécsre fogom beadni levelezőre a jelentkezést. Ilyen esetben sok egyetem még kollégiumot is biztosít arra a két napra a levelezős diákoknak, míg be kell menniük. Természetesen pénzért.

Barátnőm ugyanígy járt egyetemre, pedig neki csak kb 80 km volt az egyetem, de koliba ment mindig arra a két napra.

2022. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!