Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános iskolában, technikum...

X0 kérdése:

Általános iskolában, technikumban, gimnáziumban akinek nem emelt szintű az informatika, tanul programozást?

Figyelt kérdés
És ha igen, milyen nyelven, milyen szinten? Mondjuk 2-es számrendszer, számsorozat összege, minimuma, stb. az gondolom van ha valaki tanul programozást, de grafikus program készítése, rajzolás, párbeszédablak, menü, webprogram, stb. van-e? Én 2000-ben érettségiztem, az osztály felének emelt szintű matematika - számítástechnika volt, mi tanultunk, 7.-ben kezdtük (6 osztályos gimnázium 1. osztály), az osztály a másik fele úgy emlékszek csak 8.-ban kezdte, és nekik tudtommal nem volt programozás. Informatika szakon szakközépiskolában volt adatbáziskezelés is.

2022. okt. 2. 10:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Utólag jutott eszembe: amit alkalmazást tanulnak az milyen szintű? Mondjuk operációs rendszer telepítése? Alkatrészekből összeszerelés? Nekem ilyen még egyetemen se volt egyik se (programtervező matematikus).
2022. okt. 2. 10:21
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Az új NAT szerint már a középszintű informatika érettségin kötelező egy minimális programozás. Jelenleg nem nagyon tanítanak programozni a középiskolában középszinten.
2022. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Informatika szakra jártam négy évet gimiben. Tanultam programozàst/Java, SQL, JavaScript, HTML/. Vizsgázni is kellett belőle érettségin/szakmai informatika/.
2022. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függgöen..

occó falusi iskolákbannem tanítják,eserleg budapestiek akinek még külön spehöl autóval mennek a wc-re akkor igen

2022. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Faluban nincs gimnázium/technikum, én egy kisvàros szakgimijébe jártam, és tanultunk programozàst. A kerettanterv érvényes a vidéki, és a pesti iskolákra is, ha valaki informatika szakra jár, akkor kell tanulnia, sima gimiben nem fogják tanulni, ha csak nem az informatikàt veszi fel faktnak.
2022. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kifutó jellegű kerettanterv szrint egyszerűbb algoritmizálás van csak, ehhez az ideális környezet pl. a Scratch. (scratc.mit.edu) Felmenő rendszerben kicsit komolyabban veszik, és már középszintű érettségin is lesz programozás. A nyelv opcionális, szerintem a legtöbben a pythont választják, utána a C#.

Az más kérdés, hogy a mostani tanárhiányos időkben mi és milyen színvonalon realizálódik ebből.

Technikumban, ha nem info ágazat jelelmzően kisebb az óraszám és nem fér bele a programozás.

2022. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!