Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok helyzete mikorra...

A tanárok helyzete mikorra fog rendeződni?

Figyelt kérdés
A most nyolcadikos lányom tanár szeretne lenni, viszont az egész család aggódik a döntése miatt. Hiszen nagyon sok helyen lehet olvasni a fizetésükről, a sztrájkokról, tankönyvek minőségéről stb. Valamint azért nem kapnak annyi tiszteletet mint anno régebben. Annyi lenne a kérdésem hogy esetleg fog-e történni nagyobb változás (ha igen akkor kb mikorra várható?), valamint hogy érdemes lenne-e belekezdenie? {remélem jó kategóriába írtam}

2022. okt. 3. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még van 4 éve, hogy eldöntse. A kormányzat tanárellenes, a szülők nagy része szintén. Belátható időn belül nem lesz változás. A tanárképzést most változtatták meg, 5 éves lett. Olyan szakot, mint könyvtáros, etika, hittan, magyar ne válasszon.
2022. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az tanárok fele azt mondja elég volt, ezt meg sajnos nem lehet megjósolni hogy mikor fog bekövetkezni. Amíg csak pár tanár tüntet, addig nem lesz nyomás a kormányon és ezáltal változás sem lesz. A probléma csak az hogy ha a tanárok fele felalna akkor a gyerekekkel Csesznek ki, a legtöbb tanár ezt nem tudja bevállalni. Az uniós pénzek nem fognak jönni, valamint a Fidesz szerintem 2026ban is nyerni fog, szoval

nem sok jót jósolok.

2022. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

2-es vagyok. Ha mindenképpen tanár akar lenni akkor érdemes olyan szakpárt választani amiből lehet kulonorakat tartani(Matek,fizika,kémia,biosz,angol), hiszen ezekre egyre nagyobb az igény. Meg annyi előnye van hogy nem fiú, ha talál egy jól kereső pasit akkor nem kell a pénzügyeken filoznia es ezt nem

Tiszteletlensegbol mondom, nem hiába van sokkal több

Női tanár mint férfi, tanári fizetésből egy férfi nem

Fogja tudni eltartani a családját ha a párja várandós lesz.

2022. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Jól gondoljátok meg. Amennyit gürizni kell egy tanári szakon, soha nem fog kifizetődni. S bizony sokszor nem tesznek különbséget, szívatják az osztatlanosokat ugyanúgy, ugyanazt, ugyanolyan mélyen kérik számon egy földrajztanártól, mint amit egy földtudományistól. Nem lebeszélni akarom a lányodat, de sajnos erről az oldalról is meg kell közelíteni ezt a kérdéskört. Többek között ezért is hagytam ott az egyetemet, önmagában nem zavart volna a kevés fizetés. De be kellett látnom, hogy sokkal kevesebb erőfeszítéssel sokkal többre is vihetem.
2022. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Fogadni mernék, h a családodnak a lányod egész életében volt pénze. Így nem tapasztalta meg azt, amikor a nincs pénz kajára hó végén. Így nehéz lesz meggyőzni, arról, h normálisan fizető hivatást válasszon.
2022. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz már tanár az országban, majd talán akkor fog rendeződni.
2022. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A most nyolcadikos lányom ... az egész család aggódik a döntése miatt."

Ne viccelj már. Döntése... Dönteni majd akkor fog, amikor ott áll diplomával a kezében, hogy na, akkor most tényleg tanárnak álljon-e vagy kezdjen inkább mást a tanárdiplomájával (ami amúgy egy csomó másra is jó lehet).

2022. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!