Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt már most elkezdhetem?

Ezt már most elkezdhetem?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves gimnazista vagyok de eközben elkezdhetnék már készülődni jogi karra?

2022. okt. 6. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nwm tudsz készülődni. Tanulj jól és ennyi.
2022. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem gimnáziumba tanuld meg a gimnáziumi dolgokat, teljesen fölöslegesen tanulsz olyan dologra ahova még fel sem vettek.

Gimnáziumban legyen meg az erős alapod, ahhoz hogy azokkal később ne legyen gond.

2022. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Úgy készülődj, hogy megnézed milyen érettségiket kell tenned és ami kell a sok ponthoz pl.: Töri, Magyar, Nyelvek azon tárgyaknál kifejezetten jó eredményeket szerezz
2022. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen felesleges. Most tanulj jól de kísérd figyelemmel a felvételi eljárás változásait, mert 2024-től más feltételek lesznek a bejutáshoz.
2022. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Jogi karra nem kell készülni. Inkább élvezd ki amíg középiskolás vagy, mert a jogon nem sok életed lesz sajnos a tanulás mellett.
2022. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Magára, a jogra nem igazán tudsz készülni, de az érettségire igen, ami nagyon fontos!

Történelemből ÉS magyarból vagy egy idegen nyelvből kell leérettségizned, egy érettségit pedig emelten kell teljesítened ezek közül:

[link]

(Ugyan a felvételi rendszer némiképp változni fog, de nem hinném, hogy a jogi kar esetében ez sokat változna.)


Természetesen, olvasgathatsz a témában, de inkább a felvétire/jelenlegi tanulmányaidra kellen jobban ráhajtanod.

2022. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!