Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biztos hogy jogosan követelnek...

Biztos hogy jogosan követelnek béremelést a tanárok?

Figyelt kérdés

A kialakult helyzet tükrében elgondolkoztam azon hogy vajon tényleg van e alapja ennek a cirkusznak a pedagógusok kapcsolatban pont most a gazdasági válság és a háború árnyékában?

Most ugye csak anyagi aspektusból vizsgálom a dolgot és több helyen sarkítani fogok hol a tanárok javára, hol ellenük..

Egy átlagos tanár keres például havi 250 ezer Ft-ot. Ezt az összeget kézhez kapja a dúrván 3 hónapos nyári szünet alatt is. Szóval kap úgymond puszira 750 ezer forintot amit szerintem akár kezelhetnénk úgy is hogy elosztom az év fenn maradó 9 hónapjára. Tehát 750.000/9=83.000Ft amit szépen hozzá adok a 250 ezerhez. 333.000Ft-nál tartunk. A nyári hónapok során én(de ez nyilván fakultatív) vállalnék egyéb munkát is, mert egyszerűen nem engedhetném meg magamnak azt hogy 3 hónapot pihenjek. Apropó egyéb munka.. tegyük fel hogy a tanárunk az iskolai munkavállalásán túl hétköznaponként csak 1 különórát ad angolból, matematikából, bármiből amire igény van mondjuk 3000Ft-ért ami ahogy hallom mostanában azért nagyvonalú ajánlatnak számít, nem? ..akkor 3000x5=15000x4=60.000Ft amit hozzáadva a 333 ezerhez már alulról karcoljuk a 400 ezret.

Nem tudom pontosan hogy mennyi munkaórával kell számolni, egy interjúban heti 26 tanórát emlegettek, nyilván ez a gyakorlatban több időt emészt fel bár azt sem teljesen értem hogy mindig a dolgozat javítást hozzák fel a tanárok amikor amúgy ha vissza emlékszek az iskolás éveimre dolgozat írás közben mindig dolgozatot javítottak a tanárok:'D

Na mindegy kicsit visszás ez számomra de ha a valóság nagyon elüt az én gondolataimtól bátran tegyetek helyre, nem állítom hogy 100 százalékban igazam van csak leírtam pár gondolatot.

Nem mellesleg akkor a tűzoltóknak, rendőröknek, katonáknak, mókusidomároknak is szervezhetnénk tüntetést, nem? Mindenki alul van fizetve ebben a szájbalökött országban. Értem én hogy a tanárok több időt invesztáltak a tanulásba de szerintem ez valahol kifizetődik abban hogy nem kell fizikai munkát végezni és melegedhetnek a 17 fokos osztályteremben, nem?? Najóó szedjetek szét:D:D Amúgy ragyogóan megtestesül a magyarországi közoktatás problémája az ilyen demagóg emberekben mint én, nem?xdd



2022. okt. 7. 18:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

a tanárok nyári szünete nem 3 hónap, csak másfél (július elejétől augusztus közepéig), úgyhogy már itt elcsúszott az okfejtésed.

Amúgy jelenleg nem csak a magasabb fizetésért tüntetnek, hanem a megalázó bánásmód ellen, az egyre inkább lebutított és minden szabadságot elvevő NAT ellen is.

2022. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

„Értem én hogy a tanárok több időt invesztáltak a tanulásba de szerintem ez valahol kifizetődik abban hogy nem kell fizikai munkát végezni”


Valamelyik okos azt mondta régebben, hogy a tűzoltókat kompenzálja az adrenalin, amit munkájuk végzésekor termelnek saját maguknak. Gondolom, a fentiek alapján ezzel is egyetértesz...


Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy könnyebb a fizikai munkánál tanárnak lenni, amikor 30 ordibáló neveletlen gyereket kell fegyelmezni.

2022. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
De mit csinálnak akkor a tanárok például augusztus második felében? Komolyan kérdezem, mert én nem tudom. Dolgoznak napi 8-10 órában mint mindenki más?:D
2022. okt. 7. 19:07
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A tűzoltó csak arra az időre kapjon pénzt, amikor ténylegesen tüzet olt! 🙂 lol
2022. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
órarendet és tantervet írnak, pótvizsgáztatnak, adminisztrációs feladatokat végeznek
2022. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

1.Teljesen hibásan gondolkodsz. Már onnantól, hogy olyan nincs, hogy átlagos tanár és átlagos fizetés. Nézd meg a bértáblát!

2.A tanárok által leadott órák 22-26 között vannak papíron, de a helyettesítések miatt ettől több és azok ki sincsenek fizetve.

3.Nincs 3 hónapos szabadság. Júl. 11-től aug. 20- ig,vannak szabadságon. 4. Te is dolgozhatsz munkaidő után, nem tiltja semmi. Nekik ez a pihenés és a család rovására megy.

5. Azt miért nem számolod a munkaidejéhez, amikor szülői értekezletre, fogadóórára visszamegy, versenyre készit fel és kísér el gyereket, akár több napra is, vagy kirándulni mennek 1 hétre. Amikor iskolai ünnepségekre állít össze anyagot, próbál, stb. Amikor dolgozatokat állít össze és javít ki, adminisztrál, stb.

Igen, demagóg vagy és ráadásul ostoba is. Provokálsz ismeretek nélkül.

2022. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. júl. 1-től, ezt akartam írni.
2022. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

1. Ha nem neheztelsz rám most nem fogok átlagszámítást végezni a bértábla alapján főleg hogy nem vagyok birtokában annak az infonak hogy melyik kategóriában hány ember dolgozik. De matematikai törvényszerűség az hogy a rendelkezésre álló számokból tudunk átlagot vonni, ha neked vannak pontosabb adataid akkor korrigálj..

2&5 Talán azért nem kalkulálom bele, mert maguk a tanárok sem tudják hogy mennyi időt emészt fel ez a munka. Én is jöhetnék azzal hogy van őszi, téli, tavaszi szünet, meg valamikor elalibizi a tanár az órát filmnézéssel stb felesleges ezekbe bele menni.

3. A munka az mindenkinek a pihenés, család, hobbi, tengerimalac rovására megy csak nem mindenkinek van lehetősége arra hogy pl 2-3 különóra leadásával megkeresi azt az összeget amibe más pl egészségügyben egy nővér beleinvesztál 10-12 órát.

2022. okt. 7. 20:17
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hát bajok ott kezdődnek hogy a kispályás patkányok azt hiszik, a munkaidő számít. De nem. Másfelől persze az is ott van, hogy nagyon sok tanár megél abból, amit 20 évvel ezelőtt írt. Tanmenetet, mittudomén. Az én párom, aki évente kénytelen volt váltani nyelvkönyveket, mert mindig más fizette le az igazgatót, évente töltött el egy negyed évet otthon az új tankönyvhöz illeszkedő feladatlapok konstruálásával.

És augusztus elsejétől be kellett járnia, te eszetlen. :D

2022. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
8. Nem neheztelek rád, mert ennyi ésszel, ami neked van, nem várható más. Tanulj, okosodj, hátha rájössz, hogy mi a probléma. Egyelőre nem érted. Ülj le fiam 1-es!
2022. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!