Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitel plusz igénylése...

A diákhitel plusz igénylése után ha megszűnik a tanulói jogviszony akkor 4 hónap után tudom törleszteni ugyanúgy havonta? Vagy egybe benyelem a hitelt?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy havonta törlesztesz, de nem a jogviszony megszűnése után 4 hónappal, hanem fixen a hitelfelvétel után egy évvel. (Én ezért nem vettem fel, mert hamarabb letelt volna az egy év, mint hogy megszűnjön a jogviszonyom, egyetemistaként pedig nehéz lett volna törleszteni.)

[link]

De remélem tudod, hogy már nem lehet felvenni.

[link]

2022. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én helyzetem olyan hogy már fölvettem (és mondjuk hogy el is költöttem) de a sulit lehet hogy abbahagyom és dolgozni fogok, és nem tiszta hogy akkor hogy fog megtörténni a törlesztés
2022. okt. 10. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvasd végig az első linket, amit küldtem. De mindenhol azt írják, hogy egy évvel a hitelfelvétel után kell elkezdeni törleszteni, simán havonta. Az tudtommal mindegy, hogy még tanulsz, már lediplomáztál, vagy éppen abbahagytad az egyetemet, mert egyedül a hitelfelvétel időpontja számít. Elvileg a diákhitel direkt felületre belépve, az értesítések között meg kellene találnod az összes erre vonatkozó értesítést, amiben pontosan leírják, hogy mikortól mennyit kellene fizetned (legalábbis nekem a diákhitel 1 esetében így volt, és most kezdtem törleszteni).
2022. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. okt. 11. 05:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!