Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az életemmel?...

Mit csináljak az életemmel? Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az egyetemet, viszont nem hiszem, hogy nekem való. Nem tudom, hogy szimplán lusta vagyok, vagy ez nem az én világom. Mindig is utáltam tanulni, de okos is vagyok, nem volt belőle próblémám, felvettek egyetemre(itt már inkább van, mert itt muszáj tanulni). Dolgoztam vendéglátásban rövidebb időkig és azt szerettem nagyon. Viszont az csak 1-1 hónap volt nyáron, vagy pár hónapig heti egy napot dolgoztam. Érdekel a nyelvtanulás, van több hobbim(egyikből sem nagyon lehet pénzt csinálni és nem a szenvedélyeim). Szóval azon gondolkodom, hogy kimenjek külföldre vendéglátásban dolgozni. Tanulom a nyelvet(német vagy spanyol. Németből már van alapom, Spanyolországban csak angolul tudnék kommunikálni eleinte, úgyhogy vagy konyhában, vagy asztalszedőként dolgoznék). Nem tudom, hogy az a problémám, hogy egy lusta ember vagyok, és erőt kéne vennem magamon, nem kifogásokat keresni, vagy az egyetem tényleg nem az én világom. (Egyébként a szak annyira nem érdekel, azért jöttem ide, mert jól lehet keresni, plusz ha vállalkozást akarok majd kezdeni, ahhoz is jó az itt szerzett tudás, és örültem, hogy felvettek egy jó helyre). Attól félek, hogy ha kimegyek külföldre azt sem fogom szeretni, és a végén semmi nem lesz belőlem. Tudom, fiatal vagyok, sok időm van, ez mégis egy hatalmas döntés.

2022. okt. 10. 13:57
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként már egyetem elkezdése előtt sem voltam benne biztos, hogy ezt szeretném. Miután felvették, még akkor is gondolkoztam rajta, hogy maradjak vagy menjek.
2022. okt. 10. 13:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vendeglátas és a lustaság pont nem fér össze.

Kemeny meló...

2022. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt úgy érted, hogy szerinted nem lusta vagyok, mert a vendéglátós melót bírtam, sőt élveztem is, vagy úgy, hogy nem nekem való a dolog, nem sokáig csináltam, és nem is bírnám sokáig?

Egyébként az egyik nyári hónap az olyan volt, hogy minden nap dolgoztam legalább 12 órát. Nem kellett végig talpon lenni, ha nem volt vendég, sem feladat, leülhettem, viszont volt sok munka. Volt olyan reggel, amikor nagyon nem volt kedvem elindulni dolgozni, de amikor ott voltam, tetszett, és el tudtam felejteni közben, hogy mennyire fájnak a talpaim, az egész lábam, vagy éppen mennyire kimerült vagyok már. De tényleg lehet, hogy ebben az is segített, hogy csak egy hónapig csináltam.

2022. okt. 10. 14:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Más egy hónap és más elethosszig...
2022. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem élethosszig dolgoznék vendéglátásban, hanem amíg nem találok egy jó lehetőséget. Vállalkozás indítása, valami képzés elvégzése, és másban dolgozás, egy másik egyetemi szak elvégzése, bármi. Szóval pár évig.
2022. okt. 10. 14:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként komolyan gondoltam a kérdést, és fontos nekem a válasz, úgyhogy ha válaszolsz(és látom, hogy van véleményed a dologról), akkor fejtsd ki légyszíves. Még ha negatív is számomra, lehet hogy előrébb vinne a gondolkozásban, és segítene. Ígérem, ha írsz egy hosszabb véleményt, ami nem csak szidás(lehet negatív, de értelmes legyen), akkor adok egy zöld értékelést.
2022. okt. 10. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2022. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
pénzügy és számvitel
2022. okt. 10. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig a vallalkozáshoz nagy előny lenne a pénzugy... hogy ne legyél kiszolgaltatva a könyvelödnek...
2022. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy a vendéglátás nem egy életbiztosítás, fiatalon még buli, de később már nem fog jólesni a 12 óra munka.

Nem írtad, ki finanszírozza most a dolgaidat, gondolom, a szüleid. Ha kihagysz 2-3 évet és utána ülsz vissza az iskolába, hajlandóak lennének segíteni, vagy addig is magadat kellene eltartanod?


Szerintem nagyon könnyű beleragadni abba, hogy nem tanul az ember- látod, neked is mennyire nehéz középiskola után az egyetem, mi lenne, ha még ki is hagynál éveket?

2022. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!