Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-re elég az emelt infó...

BME-re elég az emelt infó érettségi, vagy feltétlenül matekból kell? Ipari termék és formatervező szakra szeretnék menni, van egy matek közepem és emellé szeretnék egy emelt infót. Elég lesz ez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hasznos a matek tudás, mivel meg fogják követelni. Nem vagyok rossz matekból, viszont az informatika szimpatikusabb emelt szinten.

2022. okt. 11. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell BMEre emelt matek.


Nem követelmény és nem is feltétlenül segít. Mindent 0.ról elmagyaráznak, egyedül a közép matek ismereteket feltételezik. Rettenetesen gyorsan átmenned óriási témákon, de mindent elmondanak, ami a következő előadás megértéséhez szükséges.


Az emelt matek meg csak minimálisan segít. Kevés átfedés van, csak annyira jó, hogy előadás közben néha boldogan felnézel, hogy "Ohh erről már hallottam, ezt tudom", majd 5 perc múlva te sem érted mi van a táblán.


Sok emelt matekos is kibukik a matek miatt. Személyesen ismertem ilyen szaktársakat.

2022. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!