Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha feltaláltam elméletben egy...

Ha feltaláltam elméletben egy mechanikus szerkezetet és meg akarom építeni hogy utána levédessem akkor gépészmérnökhöz forduljak és ő majd megtervezi?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gépészmérnökhöz fordulj, már csak azért is, mert ő el tudja dönteni, hogy az ötleted egyáltalán életképes-e.
2022. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem árt mert méretezni kell(húzó-nyomó, hajlító, csavaró, összetett igénybevételére), anyagot választani stb.
2022. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még hogy egyáltalán van e értelme foglalkozni az ötlettel
2022. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hol találok gépészmérnököt?
2022. okt. 12. 09:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én még csak most tanulom a szakmát. Ha épületgépészet akkor abban tudok segíteni, sima gépészetben még nem nagyon
2022. okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagybàtyjàm gépészmérnök például.
2022. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egyetemet keresnék fel a helyedben. Ott van ideje a kutatóknak foglalkozni ilyennel. A mi egyetemünkön is gyakran fordulnak ilyen esetben az oktatókhoz. Fontos, bogy olyan egyetemet keress, ahol gépészek is vannak. A különböző kutatócsoportok elérhetőségei mindig fent vannak neten.
2022. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szabadalom megkapásához nincs szükség működő szerkezetre.

Te az elvet (ezek a szabadalmi igénypontok, amelyek sarokkövei a találmánynak) védeted le, és ha az elv újdonság és eddig nem létezett, megkapod a védettséget.

2023. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!