Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a régi érettségi feladatsorok sokkal nehezebbek, mint a mostaniak?

Figyelt kérdés

2000-res évek elejére és 2022re gondolok. Érettségira gyakorlás céljából sorra oldom meg a teszteket. a 2022-est és 2021-est már majdnem mindenből 5-ösre írom, 2019-18 asokat is szinte mind ötösre, aztán váltottam, 2005-öst kezdtem, konkrétan 5-ször kell elolvasnom a kérdést, hogy felfogjam mit akar kérdezni. Nem hogy válaszolni rá. Azt sem tudom, hogy egyáltalán mit akar hallani válaszként? 2006-2008 ugyanez, kicsit könnyebb, de eszméletlen nehéz, pedig mindegyik középszintű.


Majd idén amikor érettségizek jó lesz, mert 2023-mast fogok írni, az meg mind ötös lesz, de ha 2005-öst kéne írni az bukás mindegyik.


2022. okt. 12. 10:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát a mostani tudásommal az új feladatsorokat hibátlanra meg tudom írni, de a 2010 előttieket csoda, hogy 2-esre összehozom, azt is csak tippeléssel, mert mondom még azt sem értem, hogy mit kérdeznek benne.
2022. okt. 12. 10:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez így is van. A közoktatás színvonala egyre lejjebb esik.
2022. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez tényleg így van, régebben nehezebbek voltak.
2022. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért van mindenkinek lassan érettségije? 2000 ben volt egy sima érettségid már okosnak számítottál. Most meg mindenkinek van lassan ki törölheted vele ha nem tanulsz tovább. Most olyan embereknek is van érettségije, akik a régi időkben még egy szakmunkás bizonyítványt sem tudtak volna megszerezni.
2022. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

A mateknál biztosan így van, a többinél nem tudom.

Bár próbálják belőni évről-évre ugyanazt a szintet, de mondjuk egy 10 éves ugrásnál már meglátszik, hogy a későbbi érettségi sokkal könnyebb.

2022. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A matek főleg.. Olyan dolgok vannak a régi feladatsorban amin elkerekedik a szemem. Még nem is hallottam róla. De ezek szerint nem csak a teszt butított, hanem az oktatás is, mert ha egyszerűen 0 óra hiányzással nem tudok olyan feladatról ami egy régi teszten van akkor nem is oktatták.


De mint írtam a 2022-est hibátlanra meg tudom írni, tehát elvileg az oktatás igazodik hozzá

2022. okt. 12. 12:13
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor most egy diploma ér annyit, mint 20-25 évvel ezelőtt egy érettségi... Egyetemre járó haverjaim is azt mondják, hogy az ő szülei mind nehéznek találták az egyetemet, meg komolynak, ők meg most csak unaloműzésnek és egyszerű leckeírásra való intézménynek.
2022. okt. 12. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Én tavaly érettségiztem. Én is nagyon sok gyakorló feladatsort megoldottam, régebbieket is egészen 2005-ig és mostaniakat is és nagyrészt én is ezt éreztem. Azt gondolom, szerencsém volt, mert persze tanultam, készültem, de nem estem túlzásba, ennek ellenére tök jó eredményeim lettek, főleg írásbelin.

Az mondjuk szerintem röhej, hogy 25%-tól már 2-es, sőt, írásbelin elég a 12%-ot elérni, hogy az ember mehessen szóbelizni, tehát az sem rögtön bukás, az emelt meg 60%-tól 5-ös. Egyetemen meg a nagyon minimum az 50%, amikor megvan a 2-es, de nálunk 60% a legtöbb esetben. Azt hiszem gimiben a dolgozatoknál is kellett úgy olyan 40%, hogy átmenjünk.


Viszont amit a haverjaid tapasztalnak az egyetemmel kapcsolatban, annak én pont az ellenkezőjét tapasztalom, de ebből még nem lehet levonni semmit. Pont ezen gondolkodtam. Én egyetemre járok, mondjuk azt, hogy közepes erősségű szak, nagy egyetem, ELTE. A szüleim ugye kb. 30 éve voltak az én helyzetemben, igaz, ők főiskolára jártak, nem egyetemre, nem tudom, hogy mekkora volt akkor a főiskolák és az egyetemek között a különbség. Apám gépészmérnökire járt, anyám eleinte tanárképzőre, később közgázra. Apám nyáron kijelentette, hogy meglátom majd, hogy az egyetem semmivel nem nehezebb, mint a középiskola, anyám meg azt mondta, hogy meglátom majd, hogy azért nem kell majd megszakadni. Amikor apámnak mesélek az egyetemről, kb mintha mindig bizonygatni akarná magának, hogy jól gondolta, amit mondott, mert olyanokat kérdez, hogy "De annyira nem nehéz, ugye?", "Azért nem kellett rá olyan sokat tanulni, nem?" (zh-ra). Dehogynem. Az, hogy nem lenne nehezebb, mint a középiskola, hatalmas baromság, jobban szeretem, mint a gimit, de sokkal nehezebb, rengeteg a tananyag, sok órám is van, minden nap le kell ülnöm a fenekemre itthon is foglalkozni valamivel (gimiben ez nem volt így), sokszor azt érzem, soha nem érek a végére, nagyon sokat kell tanulni, sokat kell foglalkozni az egyetemmel, az, hogy ne lenne nehéz, hülyeség.

2022. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!