Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene az egyetemmel való...

Segítene az egyetemmel való kérdésemmel valaki?

Figyelt kérdés
Az lenne a helyzetem hogy elkezdtem egy szakot azonban rájöttem hogy nem fogom tudni teljesíteni de passzívvá már nem tudom tenni a félévet viszont még nem vagyok benne biztos hogy később mondjuk 1 év múlva (2 félév) újra nekifutnék e és jó lenne megtartani a lehetőséget. Mi ilyenkor a legjobb opció? Olyat is hallottam hogy elég ha csak szimplán nem járok be az órákra és nem veszem fel a vizsgákat sem mert van lehetőség (most nem tudom pontosan hányszor) hogy újra felvedd a tantárgyakat, ez igaz? vagy jobb lenne ha szimplán kiiratkoznék most? Köszönöm előre is ha valaki kiigazít mert el vagyok veszve.

2022. okt. 12. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha államin vagy, akkor a bukott vagy nem teljesített tárgy krediteit ki kell fizetned, úgyhogy ez nem egy jó opció, de persze járható út lehet.


A legtöbb egyetemen 3x vehetsz fel egy tárgyat, kivéve Corvinus ott 2x, én megpróbálnám a helyedben ezt a félévet valamennyire teljesíteni, utána passzívra menni.


De ha annyira nem érzed, hogy menne, már az első félév sem, akkor szerintem felesleges 1 évet várni.

2022. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm ezt nem tudtam, én megpróbálnám de ígyis úgyis lennének fix bukó tárgyak, akkor inkább kiiratkozom
2022. okt. 12. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Passzívon összefüggően az én egyetememnél például csak 3 félévet lehetsz, utána megszűnik a hallgatói jogviszonyod, nem lehet a végtelenségig passzívon lenni, tehát szerintem jobb akkor kiiratkozni. A legjobb amúgy a tanulmányi osztályt megkérdezni érthetően, emailben. Nálunk egyébként vannak annyira jófejek, hogy határidő után is átraknak embereket passzívra, ha kérik, ha még nincs vizsgajegy beírva.
2022. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elintéztem, köszönöm a válaszolat
2022. okt. 13. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!