Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akar tanulni a fiam, első...

Nem akar tanulni a fiam, első osztályos, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Büntetést kapott mar, nem ér semmit neki, veszekedéssel tanul egy keveset.
2010. szept. 27. 14:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Próbálj meg neki feldobni valami jutalmat. Ez lehet félóra gépezés, persze csak akkor, ha minden tanulni való kész. Esetleg valami finomság a jól elvégzett munka után. Esetleg egy közös társasjáték, tanulás után. Jutalmazd bármivel, amit szeret. Ja és persze a büntetés meg az, hogy ezek kiváltságok, amik ha nem tanul, nem járnak.
2010. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsos tananyag meg nyilvan neked is megy, szoval azzal segitenel a legtobbet, ha vele tanulnal es megprobalnad kicsit jatekosra venni. Szinekkel, enekkel stb. Es osztom az elso velemenyet, nyugodtan jutalmazd, de azert ne ess tulzasba, ne csak a csokiert tanuljon. Ami pedig a legfontosabb, hogy elmagyarazod neki miert fontos ez, ugy hogy o is ertse. Ha nem erti elmondod meg ketszazszor, csak egy kis turelem kell hozza. Sok sikert!
2010. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le mellé és érezze, hogy ott vagy neki, segítesz, ha kell. (Nem te oldod meg a házit, csak segíted. Van, amikor a jelenléteddel segíted, hogy nem szólsz semmit, csak ott vagy.)


Első osztályosan még nincs meg benne a felelősség, nem tud fontossági sorrendet felállítani. Csináljatok egy napirendet, s abban mindennek jusson hely (játék, mozgás, tanulás, közös séta, mese olvasás)


Talán, ha tudja, hogy hazajöttem a suliból, megebédelek és van 1 órám játékra az udvaron, s utána tanulás, akkor jobban lesz kedve tanulni.

Esetleg tényleg valami kis jutalom félét lehetne bevezetni. (de ezt ne mond neki előre) Csak mond neki, ha kész van, szóljon, mert majd mondasz vagy adsz neki valamit.


Tudom nem szép, de ha nagyon nem akar tanulni, akkor esetleg pénzzel is lehetne ösztönözni. (ha pirosat hozol, kapsz egy 50 Ft-ost. Azért ilyen nevetséges összeget mondok, mert nem az a lényeg, hogy a szülő fizetését a gyereknek átutalja, hanem az, hogy a gyerek motivált legyen.)


Ez lehet egy közös séta, beszélgetés, focizás, süti sütés, a kedvencét főzöd vacsorára, édesség is, vagy a hétvégén elmentek valahová (bábszínház, játszóház stb.)


Én az élményre szavaznék, nem a tárgyi ajándékra.

S esetleg este, ha olvasol neki mesét, elmondhatnád (esetleg egy kitalált mesében), hogy miért fontos a tanulás, hogy neki ez a munkája, s mi történne, ha a tűzoltó, a pék vagy a kőműves rosszul végezné a munkáját.)

Sok sikert!

2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ketten tanulunk, a jutalmat is megpróbáltam , de inkább nem kellet neki. Nagyon nyugtalan és ideges típus, pedig esze van, ha odaáll akkor 30 perc alatt megvan ás ha nem akkor 2-3 óra kell. Nekem meg nincs annyi időm .
2010. szept. 27. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mit vársz egy 7 évestől? akkor még nem kell a könyvek felett görnyedni.
2010. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos az aggodalma, mert ha most nem szokja meg, hogy tanulni kell, hogy vannak kötelességei, akkor később sem.


Tényleg lelkileg kellene rá hatni, beszélni erről vele, hogy miért nem szeret tanulni, miért halogatja a házi megírását, hogyan lehetne ezt megoldani. Hogy neki lesz rosszabb, mert minél később végez, annál később mehet játszani. Ha szeret játszani, akkor talán így hajlandó lesz hozzá tenni magát. Egy kicsit lehetne játékosan, hogy akkor most elbarangolunk a számok birodalmába... (s megcsináljuk a matekleckét)


Érett az iskolára? (mármint értelmileg gondolom, hogy érett, csak lelkileg az -e?)

esetleg nem érte valamilyen kudarc élmény? Bántja, cikizi valaki? Kiközösítik? Szeret járni suliba?

Vannak kedvenc tantárgyai? (rajz, ének, tesi)


Pedig még csak 4 hete járnak suliba, s mi lesz később?


Kitartást! Sokat kell neki beszélni, hogy megértse, ez neki fontos, a jövője múlik rajta.

2010. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon okos, jár sportolni, mondtam, hogy eltiltom attól is ha nem tanul, de mikor tanulunk akkor is állandóan azt kérdezgeti, mikor végzünk már még sok van? Ordítoztam vele, azt sem tudom mit csináljak már.
2010. szept. 27. 18:34
 8/11 anonim válasza:
100%
Az iskolában kap pozitív visszajelzést? Az én kisfiamnál elsőben az volt a baj, hogy hiába igyekezett, soha nem vette azt észre a tanító néni. A végén odáig jutott, hogy órán csak összevissza firkált a füzetébe. Arra figyelj, hogy egyszerre csak kevés feladatot adj neki. Bár én azon is csodálkozom, hogy elsőben annyi sok házit kap. Nálunk napköziben megtanulnak, otthon csak egy kicsit gyakorolni kell. Tényleg csak kicsit. Minden egyes jól sikerült (majdnem jól sikerültet is)betűt, számot dicsérni kell. Az viszont tény, hogyha az iskolában nem kap pozitív megerősítést, akkor otthon küzdhetsz vele a tanulás szenvedés marad.
2010. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne, hogy a lecke fél óránál tovább tartson! Jó az a tanítónő? Nem biztos! Az óvodában iskolaérettnek tartották a gyereket? Melyik hónapban töltötte a hatot? Ha nem képes napi fél órát, esetleg két részletben dolgozni, akkor nem iskolaérett. Persze, már ott van. Egy hatéves gyereknek 20-30 perc a tűrőképessége, ennél tovább húzni nem érdemes, annak nem lesz semmi látszatja, csak szenvedés. Nem adhatnak föl ennél több leckét, azt pedig a te figyelmed, felügyeleted mellett meg kell tudnia csinálni, ha félórát nem bír, akkor kétszer 15 percben. Ne hagyd, hogy elkalandozzon, illetve maximum egyperces odanemfigyelési pihenéseket lehet tartani. Könnyen lehet, hogy hiperaktív és ezzel nincs egyedül. Fordulj a helyi nevelési tanácsadóhoz, ott vannak fejlesztő pedagógusok, akik tanácsot tudnak adni. Nem lesz jó, ha már most megutálja az iskolát. Ne büntesd, ne kiabálj vele, az nem vezet eredményre. Tanulás előtt-után pedig gondoskodj a nagy mozgásigényének kielégítéséről, leginkább friss levegőn.
2010. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom azért nem atnult elsőben, mert a tanítónéni nem mondta, hogy kell...és mivel ő nem mondta, ezért a gyerek nem volt hajlandó tanulni, mert a tanítónéni az isten, amit ő mond, az úgy van...a másik ok lehet, hogy nincs sikerélménye, és elvesztette az érdeklődését, esetleg nem érzi jól magát az új környezetben, és így sztrájkol...Azzal nem segítesz, ha ordítasz vele, meg büntetést adsz neki, vagy eltiltod a sporttól, mert arra szüksége van...beszélj a tanítóval, lehet, hogy közösen juttok valamire....azt nem tudom, hogy napközis-e...mert ha nem, lehet, hoyg meg kellene próbálni, és ha látja, hogy mindenki csinálja, akkor ő is...náluk még nagyon működik a "birkaszellem"...azt csinálja, amit a társaitól lát. Legyél vele nyugodtabb, nagyon nehéz lesz, de mindkettőtöknek jobb, mert nem fog meggyűlölni a gyermeked.
2010. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!