Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Babits Mihálynak milyen...

Babits Mihálynak milyen költői szerepei voltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik tételem arról kérdez, hogy Babitsnak hogyan alakult a költői én és a világ kapcsolata (ezt tudom), valamint hogy ez hogyan változtatta meg a Babits által elképzelt költői szerepet.

No de, neki milyen költői szerepe volt? Én csak annyit tudok, hogy az objektív lírára törekedett, de gőzöm sincs mi volt a költői szerepe.



2022. okt. 17. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapból Babitsnak egy eléggé távolságtartó, magának való személyisége volt. Nem vállalt kezdetben semmi nemű társadalmi szerepet, a Levelek Írisz koszorújából című verseskötetében le is írja, hogy ő pusztán szórakoztatni aka, benyomásokat akar kelteni a verseivel. Azonban kitört az első világháború, ami őt nagyon megrendítette, így felhagyott ezzel a távolságtartó szerepével, és kiállt a béke védelme mellett, politikai szerepet is vállalt. Ez lenne a lényege, de én ezt eléggé leegyszerűsítva írtam le, ezt szebben kéne megfogalmaznod. De egyébként, ha elolvasod a Jónás könyvét, akkor át fog jönni neked az egész életútja, ugyanis saját magáról mintázta Jónást.
2022. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úristen, hát persze! Sokat segítettél, köszönöm szépen. :)
2022. okt. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!