Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságügyi igazgatási diplomá...

Igazságügyi igazgatási diplomával pontosan milyen munkahelyeken és milyen pozíciókban lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges olyan emberektől szeretnék választ kapni, akik ebben jártasak és/vagy tapasztaltak.


(Az olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, amik azt taglalják, hogy más pályát kellett volna választanom stb stb)


Köszönöm.:)



#munka #igazságügyi igazgatási szak #Igidiploma #Igazságügyimunkalehetőség
2022. okt. 28. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen irodai állás, ami nem igényel speciális végzettséget. Egyébiránt szerintem érdemes lenne elgondolkodni egy jogász másoddiplomán.
2022. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt párom révén ismertem pár ilyen embert, kb. az 5-6 évvel ezelőtti tapasztalataimat írom, most nem tudom, mi a helyzet.

Többségük a közigazgatásban dolgozott, kormányhivatal, önkormányzatok, stb. valamilyen pocsékul fizetett aktakukac melóban. Pár szerencsés be tudott kerülni valamelyik multiba szellemi szalagmunkára. Ugyanolyan monoton, de egy árnyalattal jobban fizet, cserébe picit több is a munka.

Őket anno azzal hitegették az egyetemen, hogy ezzel bíróságokon, végrehajtók, közjegyzők mellett, stb. lehet elhelyezkedni, csak épp azt nem mondták, hogy ezek a pozíciók kihalásos alapon üresednek meg, ráadásul ha így is történik, hamarabb vesznek fel egy nulla ambícióval rendelkező jogászt (akikből azért van jópár), teszem hozzá, olyan munkakörre, amit egy közepes képességű középiskolás is el tud látni pár hét után.

Kérésednek megfelelően nem fogom taglalni, hogy más pályát kellene választanod.

2022. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha beszélsz nyelvet, sok olyan munkakör létezik, ahová csak annyi szükséges, hogy legyen egy diplomád, és beszélj 1-2-3 idegen nyelven, ezek leginkább ssc-k.
2022. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok nem túl kecsegtetőek:(


És ha esetleg elvégezném utána a kriminológia mesterképzést? Azzal előrébb lehetnék? Milyen lehetőségeim lennének vele?


Bár ettől meg azért félek, mert jelen pillanatban is csak két egyetemen van ilyen képzés (amiből az egyik Pest és nappali tagozat ami felejtős a távolság miatt) és tartok tőle, hogy pár éven belül megszűnik teljesen, nekem pedig az igiből vannak még féléveim.


Jogász képzést semmiképpen nem szeretnék, igivel is minimum 3-4 év lenne.

2022. okt. 28. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A kriminológiával sem lennél semmivel sem előrébb sajnos. :( Esetleg gazdasági képzésen nem gondolkodtál?
2022. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miért nem lennék?

Egyébként nem, nem gondolkoztam gazdasági képzésen. Az mivel lenne jobb?

2022. okt. 29. 11:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Akit ismerek, hogy kriminológián végzett, ugyanúgy azon kellett gondolkodnia, mit tanuljon, mert nem talált vele állást. Azért írtam a gazdasági képzést, mert arra nagyobb a kereslet. Gazdasági, műszaki, IT, orvosi végzettsegek, amikre most van igény. De nézz fel a profession-re, közigállásra, hogy lásd, hogy milyen végzettségek keresettek.
2022. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!