Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át lehet iratkozni Szakosztály...

Át lehet iratkozni Szakosztályról egyik suliból a másikba Liceumba? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lényeg: Adott egy személy, aki elvégezte egy X suliban a 9. osztályt, SZAKosztályt. Át szeretne iratozni Y suliba, ahol Liceum-ot végezne. Újra kell kezdeni-e akkor Liceumban a 9. osztályt, vagy nem? Előre is köszi! (Románia - Harghita Megye)

2022. nov. 1. 10:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
42%
"Ez ellen nem tudok mit tenni" Dehogynem. Oda szavazol, ahol élsz, és amelyik ország állampolgára vagy. Ez esetedben Románia.
2022. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Annyira nem érdekel a Politika.


Ez a kérdés sem Politikáról szól, mellőzzük ezt.

2022. nov. 1. 16:18
 13/27 anonim ***** válasza:
54%

"Persze tudom, az én adómból is finanszírozzák a román iskolákat, miközben idehaza összeomlik az oktatás..."


"Dehogynem. Oda szavazol, ahol élsz, és amelyik ország állampolgára vagy. Ez esetedben Románia."



Ilyen mikor a mélyproli felszabadul az internetre fröcsögni.


Alapból csak úgy lehetséges a határon túliak szavazata, hogy magyar állampolgárok. Vagy az szerinted teljesen rendben lenne, hogy ha Putyin Ukrajna után lenyúlná azt a területet, ahol te is laksz, akkor te és a gyerekeid, meg az ők gyerekei, stb is csak és kizárólag orosz állampolgárok lennének, mikor már te is párhuzamos voltál az oroszokkal?


Magyarország román iskolákat nem finanszíroz. A magyarul tanuló diákokat finanszírozza egy minimális szinten. Ez 22 400 forintnak megfelelő lej évente, ha a gyerek magyarul tanul és rendesen jár is iskolába. Szóval egy élet alatt összegyűlne egy felsőkategóriás telefonra való...


A külhoni magyarok nagyon minimális része szavaz Magyarországon. A magyarországi szavazatok mellett nem oszt nem, szoroz. Nélkülük is a Fidesz nyerne.

2022-ben összesen 3 060 706-an szavaztak a Fideszre. Magyarországon 2 809 238-an, levélben (amiben mindenki benne van, aki levélben szavazott, bárhol is lakjon) 251 468-an.

A Jobbikra összesen 1 947 331. Magyarországon 1 936 297-en, levélben 11 034-en.

2022. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

"Alapból csak úgy lehetséges a határon túliak szavazata, hogy magyar állampolgárok."

Csak nem ide adóznak, hanem Romániába, aminek az állampolgárai, Judetul Harghita pont úgy Románia része, ahogy Donbász Ukrajnáé.

Putyint meg ti várjátok, mert azt hiszitek majd visszaadja Kárpátalját.

2022. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy egy ártatlan, erdélyi (vagy román állampolgár, hívja mindenki úgy ahogy akarja) diák kérdéséből, valahogy kilyukadtunk a politikára. :)
2022. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
#11 Szerintem a kérdező még kiskorú, tehát MÉG NINCS szavazati joga, nem kell szidni. :)
2022. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

" "Tudod vannak Magyar iskolák is Erdélyben"


Persze tudom, az én adómból is finanszírozzák a román iskolákat, miközben idehaza összeomlik az oktatás..."


Igen, a magyar allam tobb romaniai magyar nyelvu iskolat es egyetemet is tamogat. Nekem az osztalyom harmada erettsegi utan pesti, debreceni vagy szegedi egyetemekre ment. Nagy reszuk meg mindig ott el, ott alapitott csaladot es ami szamodra is a legfontosabb, azota is ott fizetnek adot.


De ott van peldaul a nagyvaradi Partium egyetem, ahol magyar nyelvu oktatas zajlik. Sokan ahogy befejezik az egyetemet, mar koltoznek is Debrecenbe es ott kezdenek el dolgozni.


Van peldaul harom 25-30 ev koruli óvónő ismerosom, akik napi szinten jarnak at a hatar magyar oldalara dolgozni. Az exem Marosvasarhelyen vegzett orvosit, most egy szegedi korhazban rezidens.


Szoval lehet irni, hogy miert kell roman iskolakat tamogatni, hat ezert.

2022. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
25%

"Marosvasarhelyen vegzett orvosit, most egy szegedi korhazban rezidens"

Történetesen szegedi vagyok, a klinika tele van külföldi rezidensekkel, ehhez nem kell pl. Szenegálban iskolát fenntartani a magyar adófizetők pénzéből.

2022. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

14


Elég sok Magyarországon élő magyar állampongár van, aki nem fizet adót (mivel nem dolgozik). Kezdve a teljes kiörlésű állampolgároktól, a jómódú háztartásbeli feleségekig. Ott vannak a még nem dolgozó egyetemisták, a külföldön dolgozó szezonmunkások, a nők akik inkább gyereket nevelnek, és az egyszerű munkanélküliek is. Meg persze a fekentén dolgozók.


Előbb velük kezdj valamit, ha már ennyire ezen a szavazás-adófizetés témán pörögsz.

2022. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17%

"Ott vannak a még nem dolgozó egyetemisták, a külföldön dolgozó szezonmunkások, a nők akik inkább gyereket nevelnek"

Az egyetemisták idővel majd dolgoznak, a külföldön dolgozók visszajöhetnek, a nők pedig nevelik a gyerekeket, akik szintén munkavállalók lesznek.

Más állam polgárait nem kellene pénzelnünk, se a román állampolgárokat, se a szenegáliakat.

2022. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!