Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok lelkileg elég...

Ha nem vagyok lelkileg elég erős az egyetemhez, akkor valóban csak a gyár, szolgaság marad?

Figyelt kérdés
2022. nov. 1. 15:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Igen, örökké rabszolga leszel egy szennyes gyárban.
2022. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
97%
Lehetsz egyéni vállalkozó egy szakmában pl. Fodrász, kereskedő, gázszerelő, villanyszerelő, stb. A saját urad lehetsz de ésszel
2022. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem következik egyenesen a gyár meg a szolgaság abból ha nem jön össze az egyetem. Én is most fogok kibukni, meg sem fordult a fejemben, hogy 3 műszakban robotoljak valahol, vagy olyan helyre menjek ahova nagyon nem vagyok való.

Inkább választom az éhezést mint a megaláztatást! Emelt fővel fogok éhen dögleni!

2022. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Dehogy, szerezz egy jó szakmát.

Vagy indíts pl. online vállalkozást, ahhoz sem kell egyetem.

2022. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Hagyjuk már a vállalkozást, nem olyan könnyen megy az. Ráadásul ha valaki nem ért semmihez akkor mit vállalkozol?
2022. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
Legyél bölcsész és építs karriert a Mekiben.
2022. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell hozzá lelkileg elég erősnek lenni. Le kell tenni a valagatokat tanulni és menni fog. Ha nem a képzés előírt idejének megfelelően, akkor egy év csúszással, ha nem egy év csúszással, akkor menni fog a képzés ideje plusz két évnyi időre elosztva. Nem fog összedőlni a világ attól sem, ha a saját tempódban haladsz és nem az előírtban. De egyébként nem, nem akkora stressz ám elvégezni egy félév alatt 6-8 tárgyat, ha rendesen készülsz és gyakorolsz (és érdekel is a szak). Aki egész félévben halogat és a szorgalmi időszak utolsó napján pattan ki a szeme, hogy tanulni kellene, annak elhiszem, hogy nehéz. De aki rendesen készül, az előbb-utóbb elvégzi.



Azt döntsd el, hogy milyen jellegű munkát és milyen területen szeretnél végezni. Ha ehhez egyetem kell, akkor csináld azt, ha nem, akkor tanulj máshol. Azt a 2-5 évet simán elfelejted, miután végeztél, de azt a 40-50 évet, amit el kell töltened az általad választott szakmában nyugdíjig, nem fogod.

2022. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
62%
Ha elmész dolgozni, rá fogsz jönni, inkább a tanulás. Hagyj ki egy évet, addig lehet jön az isteni szikra.
2022. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
7. Talán ez is probléma, hogy ennyire ragaszkodtam a mintatervhez, s mindenáron ragaszkodtam ahhoz, hogy időben végezzek. Lehet ez a hiba, nagyon maximalista vagyok. Ez már tényleg nem a középiskola, ahol gáz volt megbukni.
2022. nov. 1. 20:19
 10/24 A kérdező kommentje:
Majd következő évben lehet, kevesebb tárgyat veszek fel.
2022. nov. 1. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!