Anna0806 kérdése:

Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves egyetemista és pont ma volt életem első zh-ja. Mondanom sem kell nem igazán sikerült jól. Gyakorlati óráról beszélek, tehát bejárok a suliba az előadásokra. A tanárnő év elején azt mondta, hogy a félév végi jegy a mai zh-ból, a félév végi zh-ból és órai munkából tevődik össze. Állami ösztöndíjas képzésen vagyok. Rettegek, hogy elbukom az ösztöndíjamat. Ha a következő zh-m jól sikerül még van esélyem hármassal vagy négyessel kihozni a tárgyat? Az a gond, hogy ez ráépülős tárgy, tehát kövi félévben már a következőt kéne felvennem. Nem akarok megbukni. Aláírásom tuti meglesz, mivel nincs feltételhez kötve. De ez tök gáz lenne rögtön az első félévben. Mit csináljak? Rengeteget tanultam erre a zh-ra és mégis. Tanácstalan vagyok.

2022. nov. 3. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugi. :) Az ösztöndíjat nem olyan könnyű elbukni. Legrosszabb eset: elbukod ezt a tárgyat. Még akkor sem esel el az állami támogatástól, mert két félév átlagát és megszerzett kreditjeit nézik, amibe még egy 6 kredites tárgy elbukása is belefér, ha nagyon csúnyán akarunk fogalmazni. Viszont ha bukásról van szó, én a ráépülés, valamint az ezzel járó fél-egy éves csúszás miatt jobban aggódnék.


De az, hogy most rosszul sikerült ez a zh, nem jelent igazán semmit (csak azt, hogy legközelebb már tudod, hogy több időt kell rászánni és/vagy máshogy kell készülni :)). Azt jogszabály írja elő, hogy évközi és vizsga jellegű számonkérésekre tárgyanként legalább egy-egy pótlóalkalmat kötelező biztosítani. Ez azt jelenti, hogy a legszigorúbb tárgyak esetében is legalább (!) az egyik zh-t pótolhatod a félév végén és ha ugyanebből a tárgyból van vizsga, ami nem sikerült, azt is legalább egyszer újra megpróbálhatod. Ez része az állami támogatásnak is egyébként. Az már intézményfüggő, hogy milyen lehetőségek vannak a sokadik pótlásra, vannak-e egyáltalán (nálunk például csak kétszer lehet vizsgázni egy félévben egy tárgyból, de például a bme-n úgy tudom pótdíj ellenében annyiszor, ahány alkalom ki van írva). TLDR: egy második dobásod kötelezően van mindenképp. Házibemutatásra és/vagy pótlásta és vizsgára is.


Szóval használd fel ezt a tapasztalatot arra, hogy félév végére készülsz, mint a kisangyal és semmi baj nem lesz. :)

2022. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a későbbi agyérgörcs elkerülése érdekében javaslom, rágd át a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, valamint a szerződést, amit államilag támogatott finanszírozási formában tanuló hallgatókkal aláíratnak beiratkozáskor. Jó tisztában lenni a jogaiddal, hogy ne ess azonnal pánikba és ha úgy érzed, csorbulnak a jogaid, időben tudd kérni a megfelelő emberek segítségét.
2022. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kicsit megnyugodtam azóta. Tanulok a decemberi zh-ra mint a kisangyal. Valószínűleg azért pánikoltam be kicsit, mert nekem ez az egész még annyira új. Rengeteg információt zúdítanak ránk nap mint nap és nem mindenre van időm, hogy akár csak megjegyezzem. Egyébként a BGE KVIK-en tanulok.
2022. nov. 3. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem, anno nekem is nagyon sok volt elsőre. Az első félévem elég ramaty volt, számomra az volt a legrosszabb, pont az ilyen kezdeti nehézségek miatt. Elkövettem a magam hibáit, szerencsére csúszás nélkül, utána már könnyebben ment a megfelelő stratégiát követni. :D


Sajnos BGE-s épp nem voltam, de ha tudok segíteni univerzálisabb dolgokban, akkor nagyon szívesen. :)

2022. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Azt hiszem fogok még írni, mert nagyon nagy káosz van nálam. Teljesen új ez az egész egyetem. Viszont és nem akarom magamat fényezni, nagyon szorgalmas vagyok. A kollokvíumos vizsgáktól vagy hogy a bánatba hívják azokat nem tartok. Ezek a zh-k viszont kikészítenek. Remélem hamarosan beáll az első vizsgaidőszak után minden és sikerül egy tök jó rendszert kiépítenem.
2022. nov. 3. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Példás zh volt ez? Vagy fejtegetős? Előbbi esetben gyakorolni kell. Levadászni tavalyi zh-kat, példatárakat, stb.
2022. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Üzleti angol zh volt. Ugye én turizmus vendéglátás szakon vagyok ezért üzleti idegennyelv. Fogalmazásírás, nyelvtan, és szavak voltak benne. Ilyen párosítás a szavaknál vagy egy adott mondat alapján felismerni. Nyelvtan most az igeidők, modal verbs (ez a must, can, could, should, stb.) És a phrasal verbs (tehát, hogy van a szerkezetnek egy olyan jelentése, mint egy másik igének. Szavak pl ide get on, put up, hang around, stb)
2022. nov. 3. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!