Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek hivatalos/bejelentett...

Lehetek hivatalos/bejelentett magántanár tanári diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Erről a témáról csak 2015 előtti válaszokat találtam, azóta gondolom sokat változott, hogy hogy is van ez.


Tanári diplomám nincs, viszont 2023-ban fogok doplomát szerezni Programtervező Informatikus (más nevén Programozó Matematikus) szakon. Gyakornokként rájöttem, hogy a programozás komolyabban nem igazán jön be, viszont szívesen tartanék matek vagy infó magánórákat középsulisoknak/alsósoknak.


A kérdésem tehát, hogy ezt meg tudom úgy tenni, hogy be vagyok jelentve és hivatalosan ez a munkám? Vagy ahhoz mindenképpen kell tanári diploma, különben csak maszeknak számít?



2022. nov. 4. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozóként oktatást vállalhatsz. Csak ne mond azt az érdeklődőknek, hogy tanár vagy. Mert az csalás és feljelentenek.
2022. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "csak maszeknak számít"? Milyen vállalkozó az, aki nem "csak maszek"? Semmi nem szabályozza, hogy milyen képzettséggel vállalhatsz magántanítványokat. Az államot csak az adó érdekli.
2022. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második igazad van, rossz szót használtam. Arra gondoltam mikor valaki feketén dolgozik és minden bevételt megtart.


Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 5. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy a "maszek" alatt mennyi mindent félreértelmeznek az emberek. Van, aki a jó, van aki a gagyi szinonimájaként használja, van aki a vállalkozóra, van aki a feketézőre.


A kifejezés a szocializmusban kialakult magán szektor, vagyis a vállalkozói szféra elnevezése volt. Ennek nyomán terjedt el a használata. Eredendően azt jelentette, hogy nem az állami nagy vállalatok csináltak valamit, hanem az ezek mellett kialakult magán cégek. Mivel a rendszerváltással együtt lezajlott privatizáció során az állami cégek zöme privát kézbe került és az állami cégek részesedése a teljes gazdaságból szinte jelentéktelen mértékűre zsugorodott, a maszek kifejezés mára teljesen értelmét veszítette.

A maga korában jelenthetett akár olcsóbb, bóvlibb, gányolt vacak megoldásokat is, meg akár drágább, igényesebb, luxus kivitelt is. A termék megítélése és a maszek kifejezésre tapadt mellék jelentés is nagyban függ attól, hogy kinek milyen élményei és tapasztalatai voltak vele.


Kimondottan vicces, hogy még 30 évvel a rendszerváltás után is használják - valószínűleg olyan emberek, akik már nem, vagy legfeljebb alig találkoztak maszek munkával és cégekkel.

2022. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, tanárnak ne nevezd magad, ha nincs tanár végzettséged, mert az a vásárló megtévesztésének minősül és büntethető. De azt hirdetheted, hogy programozóként matek korrepetálást vállalsz.


Hogy milyen tevékenységi kört és méginkább milyen adózási formát érdemes választanod hozzá, arról érdemes egy könyvelőt megkérdezned.

2022. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!