Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már olyanra példa, hogy...

Volt már olyanra példa, hogy valaki gyenge volt reáltárgyakból az iskolában, de évekkel később mégis elvégzett egy mérnöki szakot?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt, aki tanult és pótolta a hiányosságait.
2022. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérnökit, de IT szakot.

Középiskolában buktam matekból.

2022. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem a mérnökit, hanem a közgázt.

Persze relatív, hogy ki számít gyengének. Engem általánosban még matekversenyekre is küldtek. Gimiben meg ősöreg bácsi volt a matek-fizika tanárom, aki tanítani azt nem tudott, de számonkérni bezzeg igen. Az egész osztály különtanárhoz járt, így lettem hármas. El is hittem, hogy én alkalmatlan vagyok bármilyen reál tantárgyat megtanulni. Pedig voltaképpen ha jobban belegondolok, én inkább reál vagyok, mint humán.

A lényeg az, hogy rá 10 évre belevágtam a Közgázba. Igaz, az első félévben jártam magántanárhoz. De nem kellett minden belőle, csak a matek egyes részei, azokat simán meg tudtam tanulni. Leginkább függvénytan, analízis, és valószínűségszámítás. Informatikaszakos haveromnak nagyjából ugyanezek kellettek, meg ők tanultak még gráfokat, az nem tudom mi. De amúgy csak 1 évig volt matek náluk is. Nálunk aztán volt még statisztika meg számvitel, ami alapvetően igényel egy reál beállítódást, de a legbonyolultabb számítási művelet az a százalékszámítás, ami kell hozzá.

Írjanak mérnökök is, de én azt gondolom, hogy ott is az a lényeg, hogy a matek/fizika bizonyos részei kellenek, nem a komplett gimis tananyag, ha azt megtanulod, akkor menni fog.

Én azt gondolom, hogy az ember bármit meg tud tanulni, amit meg akar tanulni.

2022. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én.


Nem nagyon foglalkoztam vele a középsuliban, de tudtam, hogy ha nem pótolom a hiányosságaim, akkor első évben kibasznak, mint a macskát szarni, aztán mehetek 3 műszakozni egy gyárba 40 évig.


Az első évem előtti nyaramat tanulásra áldoztam.

2022. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szar voltam fizikából, mert a tanár pofára osztályozott. Hiába írtam ugyan azt, mint az ötös tanuló, aki a kedvence volt, hármasnál jobb jegyet nem kaptam.
2022. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!